Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Jechał 153 km na godzinę w Hucie Żuławskiej

2018-10-29 13:22:14 (ost. akt: 2018-10-29 13:24:56)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci podsumowali weekend. Zatrzymali m.in. do kontroli czterech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h.

W miniony weekend policjanci zrealizowali 166 interwencji podczas, których przewieziono do wytrzeźwienia 21 osób. Funkcjonariusze wylegitymowali 395 osób i zatrzymali jedną osobę poszukiwaną. Od piątku wieczorem do niedzieli policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 400 badań na obecność alkoholu u kierowców. Zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Były 2 wypadki drogowe i 16 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w miniony piątek (26 października) przy ulicy Fromborskiej w Elblągu. Tam 20-letnia kobieta, kierująca audi a3, nie dostosowała prędkości do kiepskich warunków na drodze i uderzyła kolejno w znak, a następnie w drzewo. Obrażenia kierującej to stłuczenie klatki piersiowej i podejrzenie złamania kręgosłupa. Pasażer audi z urazem ręki również trafił do szpitala. Krew kierującej 20-latki została zabezpieczona do badań laboratoryjnych. Kobieta była trzeźwa.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę (27 października) w Pasłęku na ulicy 3 Maja. Tam piesza została potrącona przez cofający samochód, który odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowana doznała urazu podudzia. Policjanci poszukują kierowcy.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jechał nissanem almera mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w niedzielę na ulicy Warszawskiej.

Policjanci zatrzymali do kontroli także 4 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Niechlubny rekord przypadł 26-latkowi, który w miejscowości Huta Żuławska jechał oplem insignia 153 km/h. Z taką prędkością pędził w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Podczas kontroli okazało się również, że za nadmierną prędkość „50+” został zatrzymany już po raz trzeci. Jechał samochodem pomimo sześciomiesięcznego okresu zakazu kierowania. Wcześniej już miał odebrane prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem. Nie dość, że całkowicie straci uprawnienia do kierowania, to dodatkowo, w jego przypadku policjanci będą wnioskować do sądu o zakaz prowadzenia pojazdów.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bimber #2613005 | 188.146.*.* 29 paź 2018 22:06

    Pędził z taką prędkością ? Pędzić trzeba powoli bo inaczej to wyjdzie berbelucha a nie dobry samogon.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz