Z Elbląga do komendy głównej
2018-10-30 10:06:43(ost. akt: 2018-10-30 10:10:16)
Pułkownik Sławomir Urbański, który przez sześć lat był Komendantem Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu został mianowany Szefem Zarządu Prewencji w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej,
W Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość oficjalnego zakończenia służby przez pułkownika Sławomira Urbańskiego, który przez sześć lat piastował stanowisko Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. W uroczystości wziął udział Witold Wróblewski prezydent Elbląga.
Płk Sławomir Urbański został mianowany na Szefa Zarządu Prewencji w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej, natomiast na komendanta, który przejmie obowiązki elbląskiego Oddziału wyznaczony został ppłk Andrzej Nowakowski. Obaj Panowie stosowne decyzje i rozkazy otrzymali właśnie podczas dzisiejszej uroczystości, w której wziął również udział Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch.
— Płk Urbański przechodzi do Komendy Głównej, awansując na wyższe stanowisko. Nadszedł czas żeby pożegnać Elbląg. Dziękuję Panu pułkownikowi za te wytężone lata służby w tym miejscu. Wyniki i oceny które tu są osiągane nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie stojących tu dziś żołnierzy i pracowników oraz zaproszonych gości. Chcę za to serdecznie podziękować — mówił komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch – Mam również nadziej, że przejęcie obowiązków będzie również wyzwaniem dla pułkownika Andrzeja Nowakowskiego – dodał Komendant Połuch
— Po sześciu latach żegnam się nie tylko z Oddziałem, ale i całym elbląskim garnizonem. Ten czas służby to było dla mnie prawdziwe wyróżnienie i dziękuję przede wszystkim żołnierzom, jak i pracownikom. Dziękuję także współpracującym, w tym administracji samorządowej — mówił płk Urbański i dodał z sentencji łacińskiej... Zrobiłem co mogłem, kto potrafi niech zrobi lepiej.
Informacja UM w Elblągu
Informacja UM w Elblągu
Źródło: Dziennik Elbląski
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
tomek #2615570 | 178.235.*.* 2 lis 2018 16:36
MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz