Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Osiem milionów dla elbląskiej oświaty

2018-11-02 15:00:20 (ost. akt: 2018-11-02 14:15:15)
klasa

klasa

Autor zdjęcia: Przemysław Getkla

Do elbląskich szkół trafi 8,5 mln złotych unijnego dofinansowania. Z pozyskanych pieniędzy powstaną m.in. Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej oraz Elbląskie Centrum Eksperymentu.

Prawie 8,5 mln zł dofinansowania otrzyma elbląska oświata z Unii Europejskiej.

— Pierwszy z dofinansowanych projektów to Elbląska Szkoła Eksperymentu. Obejmuje on m.in. zajęcia dydaktyczne dla elbląskich liceów, a jego celem jest rozwój kompetencji matematycznych i przyrodniczych w naszych czterech liceach. Będzie to doposażenie pracowni do prowadzenie lekcji chemii, biologii, ale także podnoszenie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli — zapowiada Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W skrzydle budynku Szkoły Podstawowej nr 9 na Zawadzie powstanie Elbląskie Centrum Eksperymentu. Projektem objętych zostanie 600 uczniów, 30 nauczycieli oraz 60 rodziców.

Drugi projekt to "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej", który obejmie klasy I-III wszystkich szkół podstawowych. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i umiejętności naukowo-technicznych poprzez doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce i sprzęt, wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, w tym metody eksperymentu . Projekt obejmie 700 uczniów kl. II-III, 100 nauczycieli i organizację zajęć pozalekcyjnych w 15 szkołach podstawowych na terenie Elbląga.
dawŹródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #2615701 | 83.23.*.* 2 lis 2018 18:57

    Jeszcze zajęcia pozalekcyjne w szkole? Czy ktoś sprawdził plany lekcji dzieci? Moje dziecko codziennie kończy przed 16 lekcje i jeszcze miałoby zostać na dodatkowe zajęcia? To chyba jakiś żart, pomoce i sprzęt można wykorzystać na lekcjach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz