Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Nowe oblicze elbląskiego muzeum [zdjęcia]

2018-11-08 22:07:04 (ost. akt: 2018-11-08 22:13:13)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Zmodernizowane budynki i wystawy, instalacje multimedialne i setki zabytkowych obiektów zaprezentowanych w nowej odsłonie. To efekt blisko dwuletnich prac w elbląskim muzeum.

Po blisko dwóch latach zakończyły się prace remontowe w należącym do elbląskiego muzeum budynku Gimnazjum przy Bulwarze Zygmunta Augusta. W czwartek (08.11) po raz pierwszy Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu udostępniło zwiedzającym także najstarsze piwnice skrzydła południowego Podzamcza.

— Oba obiekty przeszły gruntowny remont, a za sprawą nowych wystaw i instalacji multimedialnych goście będą mogli dosłownie i w przenośni zagłębić się w historię miasta i regionu — tak reklamuje się teraz elbląskie muzeum.

W dniu otwarcia udostępnione zostały trzy nowe wystawy stałe. „Żuławy – ziemia ujarzmiona. Między trzema gardzielami Wisły” to ekspozycja prezentująca historię regionu w nowej odsłonie, która przeniesie zwiedzającego w świat i wnętrza wiejskich domów dawnych mieszkańców Żuław.

Wystawa „Relikty chwały Elbląga i regionu”, stworzona we współpracy z ks. rektorem Sławomirem Małkowskim, stanowi pierwszą część przygotowywanej ekspozycji prezentującej wyroby rzemiosła elbląskiego i inne zabytki związane z miastem i regionem. Z kolei w skrzydle południowym budynku Podzamcza znajdziemy interaktywną wystawę „Historia ukryta pod ziemią”, zachęcającą do poznawania specyfiki badań archeologicznych i obcowania ze znaleziskami.

W budynku Gimnazjum zainstalowane zostały dwie multimedialne platformy edukacyjne umożliwiające wirtualną podróż w czasie, a w piwnicach skrzydła południowego będzie można wrócić do klimatu PRL w Escape room.

Przez cały weekend obchodów Święta Niepodległości (9-11 listopada) oferta muzeum dostępna będzie dla zwiedzających nieodpłatnie, wyjątkowo w godzinach 10-18.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB