Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Afrykańskie rytmy w Światowidzie

2018-11-09 09:20:06 (ost. akt: 2018-11-09 09:22:33)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

W pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych - na które zapraszają CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” – wystąpi grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii, czyli grupa „Moribaya”.

W pierwszy dzień Międzynarodowych Spotkań Artystycznych - na które zapraszają CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” – wystąpi grupa artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Senegalu i Australii, czyli grupa „Moribaya”. Na koncert, który odbędzie się 22 listopada o godzinie 19.00 wstęp jest bezpłatny.

Jak mówią muzycy, połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki.

— Ta pasja stała się fundamentem przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach — mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka MSA. - Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii.

Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie inspirowane muzycznym folklorem kultury Manden, obejmującej tereny Gwinei, Mali, Burkina Faso, Wybrzeża Kości Słoniowej i Senegalu. Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich, takich jak bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, tama, ngoni, kora, krin, carignian i djabara. Grają koncerty w miastach całej Polski i za granicą oraz na festiwalach.

— Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki oraz krajów Europy, gdzie pobierali lekcje od mistrzów muzyki i tańca afrykańskiego – dodaje Teresa Miłoszewska. — Podczas MSA Anika Kamińska poprowadzi także warsztaty z tańca afrykańskiego.
Zespół tworzą: Anika Kamińska, Paul Grocott, Noumassa Dembele, Amadou Fola, Sylwia Walczak, Zbyszek Iwański, Radek Herman, Sławek Charzyński i Gosia Marecka.

Koncert odbędzie się 22 listopada o godzinie 19.00 w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych, które zakończą się 24 listopada.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB