Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Wspólnie zaśpiewali dla Niepodległej [zdjęcia]

2018-11-09 13:02:03 (ost. akt: 2018-11-09 22:29:35)
Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W piątek dokładnie o godz. 11.11 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego uczniowie włączyli się w akcję "Rekord dla Niepodległej", organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ponad 4,8 mln uczniów oraz 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych uczestniczyło w piątek w akcji "Rekord dla Niepodległej", ogłoszonej przez minister edukacji narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN.

Tego dnia dokładnie o godz. 11.11 w szkołach i przedszkolach odśpiewano czterozwrotkowy hymn narodowy.

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał również w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu przy ul. Rycerskiej. Przed szkołą zasadzono także Dąb Pamięci.

Jak podkreśla Mariola Witomska, dyrektor ZST-I, współczesna młodzież docenia życie w wolnym kraju.
— Potrafią docenić wolność, niepodległość, chociaż nie umieją tego odnieść do przeszłości. Dla nich nigdy nie było inaczej, wolność po prostu jest i się należy. Doceniają to, bo przecież bywają w świecie, wyjeżdżają, mamy wymianę Erasmusa i to jest namacalna wolność — mówi dyrektor Witomska.

Zaznacza również, że młodzieży należy uświadamiać, że wolność nie jest dana raz na zawsze.
— Przecież obserwujemy, co się dzieje na świecie i wiemy, że może być gorzej. Trzeba im przypominać, że historia mogła się potoczyć inaczej i nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym dzisiaj jesteśmy, czyli w wolnej Polsce — mówi dyrektor.
Anna Dawid


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB