Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Nie przechodźmy obojętnie wobec bezdomnych

2018-11-10 18:00:00 (ost. akt: 2018-11-10 15:31:13)

Autor zdjęcia: arch. SM w Elblagu

Straż miejska apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. Od początku roku do chwili obecnej strażnicy przeprowadzili 315 interwencji dotyczących bezdomnych.

Osoby bezdomne przebywają w pustostanach, obudowach śmietnikowych, altankach działkowych, komórkach czy piwnicach.

— Strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dokonują cyklicznych kontroli tych miejsc, sprawdzają w jakich warunkach żyją i jakiej pomocy potrzebują.
Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują osoby potrzebujące schronienia o adresach noclegowni czy domu dla bezdomnych i zachęcają do korzystania z ich pomocy — informuje Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Często jednak jest tak, że większość bezdomnych odmawia i nie chce korzystać z oferowanych rozwiązań.

— Wszystko jest podyktowane podporządkowaniem się danej instytucji pomocowej i przestrzegania reguł w niej obowiązujących. Od początku roku do chwili obecnej straż miejska przeprowadziła 315 interwencji dotyczących osób bezdomnych. W tym też okresie przewieziono 188 osób do pogotowia socjalnego w celu wytrzeźwienia — informuje Wiercińska.

Straż Miejska apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W razie stwierdzenia miejsca, w którym przebywają takie osoby należy dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986, Policji 997, Centrum Zarządzania Kryzysowego 55 239 30 40.
Informacja Straży Miejskiej w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB