Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Tak uczczono sto lat niepodległości w "Gastronomiku"

2018-11-10 17:58:17 (ost. akt: 2018-11-10 18:05:14)

Autor zdjęcia: arch. ZSG

W Zespole Szkół Gospodarczych odbyła się uroczystość związana z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.

Kolejną częścią uroczystości były prezentacje związane z tematyką niepodległościową przygotowane przez wszystkie klasy ZSG. Każdy zespół miał do wykonania różne zadania. Dlatego mogliśmy zaśpiewać razem kilka piosenek patriotycznych, wysłuchać recytacji wierszy, obejrzeć krótkie przedstawienia o tematyce patriotycznej. Byliśmy także świadkami wywiadu z Józefem Piłsudskim i musztry żołnierskiej.

W formie słowno-plastycznej przypomnieliśmy sobie również najważniejsze wydarzenia historyczne, liczby niepodległej, historię godła polskiego i hymnu. Wyrecytowano także 13 punkt orędzia prezydenta USA Woodrow'a Wilsona, dotyczący stworzenia niepodległego państwa polskiego. Na koniec zapoznaliśmy się z Kodeksem Postaw Patriotycznych.

Całość dopełniła wystawa pamiątek niepodległościowych, wpisy do pamiątkowej księgi, zdjęcia klasowe oraz konsumpcja przepysznych ciasteczek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Informacja Zespołu Szkół Gastronomicznych


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB