Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Będzie remont psich wybiegów w schronisku. Jest też szansa, że powstanie koci szpital

2018-11-13 10:50:40 (ost. akt: 2018-11-13 11:19:53)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W elbląskim schronisku szykuje się remont psich wybiegów. To ważna dla przytuliska inwestycja, ale nie jedyna, która jest bardzo potrzebna jego czworonożnym mieszkańcom. Schronisko chce sprawić kotom mini szpital.

Psie wybiegi w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu przejdą remont.

— To ważna dla nas inwestycja. Są to jedyne ogrzewane pomieszczenia dla zwierząt, którymi dysponujemy i ich remont był pilnie potrzebny. Zniszczone i popękane są między innymi kafelki posadzki — podkreśla Małgorzata Krawczyk, zastępca kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Prace obejmą wykonanie zadaszenia w wybiegach, odprowadzenie wód opadowych do kanalizacji, budowę nowych koryt odwadniających wzdłuż wybiegów. Położona zostanie też nowa posadzka. Miasto aktualnie szuka wykonawcy tego zadania, a oferty mogą oni składać do 19 listopada.

Obecnie elbląskie schronisko ma pod opieką dwieście psów oraz sto kotów. Dla tych ostatnich konieczne jest pomieszczenie, które służyłoby za izbę przyjęć, a właściwie mini szpital.

Do przytuliska trafiają koty domowe, działkowe, piwniczne, urodzone na wolności, często chore na rozmaite choroby. Wierzchołkiem góry lodowej chorób jest koci katar, przez który nieleczone zwierzaki tracą wzrok, powonienie, słabną i umierają. Kolejną grupą podopiecznych schroniska są koty potrącone przez samochody, z licznymi obrażeniami wewnętrznymi, połamanymi kończynami i miednicami. W tym roku pod opieką schroniska znajdowały się też koty ze zmianami skórnymi – świerzbem skórnym i grzybicą. W ich przypadku choroba skóry nie jest kwestią dyskomfortu czy estetyki, lecz zdrowia. Pasożyt czy grzyb powoduje świąd, a chore zwierzę wydrapuje sobie rany, w które bardzo łatwo wdaje się zakażenie.

Aby sprawnie działać i nieść pomoc kolejnym potrzebującym konieczny jest zakup przez schronisko klatki weterynaryjnej. Właśnie ona będzie służyła kotom za „izbę chorych" w czasie leczenia. Jest niezbędna, aby zwierzak miał komfort w trakcie pobytu na leczeniu.

—Nie mamy możliwości odseparowania chorych zwierząt, a taki mały szpital pomógłby zwierzętom w powrocie do zdrowia — wyjaśnia Małgorzata Krawczyk.

Schronisko rozpoczęło zbiórkę na zakup klatki weterynaryjnej na Pomóc może każdy z nas.
pomagam.pl


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hycel #2640204 | 176.105.*.* 9 gru 2018 21:28

  pieski i kotki przerabiam na pyszny smalec !! palce lizać !! niebo w gębie !!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ktoś #2623108 | 86.150.*.* 14 lis 2018 08:20

  Życzę powodzenia,mam nadzieję że remont podwyższy komfort życia zwierzakow

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. olsztynianin #2622731 | 88.156.*.* 13 lis 2018 15:49

  NIE ODPOWIEDZIALNI NIEOBLICZALNI BIORA ZWIERZETA DO DOMU DLA DZIECI , BO SASIEDZI MAJA TO I ONI TEZ MUSZA MIEC , Z UTRZYMANIEM WIAZRZA SIE KOSZTA I CODZIENNA PIELEWGNACJA WYCHODZENIE NA SPACER ITD

  ! - + odpowiedz na ten komentarz