Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Ich projekty do budżetu obywatelskiego elblążanie ocenili najwyżej

2018-11-14 14:37:49 (ost. akt: 2018-11-14 15:00:19)
Spotkanie z wnioskodawcami projektów do budżetu obywatelskiego

Spotkanie z wnioskodawcami projektów do budżetu obywatelskiego

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

W Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z wnioskodawcami projektów, które zwyciężyły w tegorocznym głosowaniu budżetu obywatelskiego na rok 2019.

Spotkanie było okazją do pogratulowania pomysłodawcom oraz podziękowania im za aktywność i społeczne zaangażowanie.

— Chciałbym podziękować Państwu za aktywność i zaangażowanie w sprawy naszego miasta. Na uznanie zasługuje fakt, że wiele osób już kolejny raz złożyło wnioski do Budżetu Obywatelskiego, które zyskały uznanie elblążan. Cieszę się, że jesteście Państwo częścią tak ważnego przedsięwzięcia, dzięki któremu nasze miasto staje się bardziej przyjazne mieszkańcom. Wyrażam nadzieję na dalsze zaangażowanie przy realizacji kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego — podkreślił prezydent Witold Wróblewski.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki tegorocznego głosowania oraz zwycięskie projekty, których realizacja nastąpi w 2019 roku. Było ono również okazją do wyrażenia swoich uwag i spostrzeżeń na temat zasad Budżetu Obywatelskiego. Dotyczyły one między innymi udziału placówek oświatowych w Budżecie Obywatelskim, możliwości składania wniosków przez osoby niepełnoletnie, wydzielenia środków na małe projekty inwestycyjne, czy ułatwień w systemie głosowania.

Wszystkie uwagi zostaną wnikliwie przeanalizowane przez powołany przez prezydenta zespół ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia budżetu obywatelskiego w naszym mieście.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB