Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pasłęckie ciekawostki na rowerze

2018-11-15 09:49:10 (ost. akt: 2018-11-15 09:51:38)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Już 18 listopada kolejna wycieczka rowerowa po okolicach Elbląga.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych, z płyt betonowych oraz gruntowych. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub trekkingowych, z działającymi przerzutkami i amortyzatorami.  

— Pasłęk to interesująca miejscowość z bardzo ciekawym Parkiem Ekologicznym, tężnią i sławnym już nie tylko w Elblągu placem zabaw dla dzieci, po którym można jeździć rowerami. Jedna wycieczka do tego średniowiecznego grodu to z pewnością za mało, aby dokładnie poznać jego tajemnice, ale od czegoś trzeba zacząć — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Trasa (47 km): ELBLĄG-Nowina-Komorowo Żuławskie-Bogaczewo-Zielony Grąd-Pasłęk-Krosno-Dłużyna-Węzina-Komorowo Żuławskie-ELBLĄG

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h.

Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla pierwszych 20 osób są przygotowane gadżety rowerowe ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Urząd Gminy w Elblągu.
Przypominamy, że podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników ((uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Ruszamy 18 listopada o godzinie 10.00 z placu przy Rondzie Kaliningrad.
Informacja MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zbych #2623900 | 83.21.*.* 15 lis 2018 11:36

    A tym panom z słuchawkami na uszach należy się mandacik.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz