Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Twarzą w twarz z Kamilą Łyłką

2018-11-15 12:40:37 (ost. akt: 2018-11-15 12:42:42)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Z Kamilą Łyłką będzie można spotkać się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w cyklu „Twarzą w twarz”.

Niektórzy mówią, że jest głosem swojego pokolenia. Tego, które dorastało w okresie przemian po roku 1989. Pisze. Publikuje prozę, dramat, poezję. Zdobywa nagrody literackie. Doświadczyła reżyserowania spektaklu, grania w filmie, współorganizowania festiwalu literackiego. I jest z Elbląga. Z Kamilą Łyłką będzie można spotkać się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w cyklu „Twarzą w twarz”. Zapraszamy 21 listopada o godz. 11:00. Wstęp wolny.  

Kamila Łyłka urodziła się w 1987 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka jako kierownik literacki. Znudzona poetyckim światem próbuje swoich sił w dramacie i prozie.

- Moje teksty w większości dotykają problemu rozczarowania światem, porażek, które zaliczyłam, ale też cennych lekcji, które udało mi się wyciągnąć - mówi gość spotkania. -  Dużo w nich wspomnień związanych z miejscami, ludźmi, relacjami, w których byłam. Nie są to smutne teksty o tym, że życie jest złe. Inni mówią, że są one głosem pokolenia, które jest zawiedzione tym, jak wygląda rzeczywistość.

Do tej pory jej prace ukazały się m.in. w "Blizie", "Tyglu", "Prowincji", "Autografie", "Fabulariach", "Bajkach Sercem Pisanych" i różnych antologiach. Ma w swoim dorobku kilkanaście wygranych konkursów poetyckich. Organizuje, prowadzi i wspiera wydarzenia związane z działalnością Stowarzyszenia "Alternatywni", którego jest wiceprezesem. 

W 2016 roku ukazał się jej debiutancki tom "From 17", który zdobył 1. nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Orzesze wydaje poetów". W 2017 zdobyła Elbląski Rękopis Roku za zbiór wierszy, wydając "Prostą skomplikowaną". W ramach stypendium kulturalnego prezydenta Miasta Elbląg wyreżyserowała spektakl "#cisza" inspirowany "Drugim pokojem" Z. Herberta. Jeszcze w tym roku będzie można zobaczyć ją w "Filmie polskim o lekkim zabarwieniu" w reż. Jacka Żukowskiego, w którym zagrała Mamę.

Spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” odbędzie się w środę, 21 listopada o godz. 11:00 w Sali Kameralnej Kina Światowid. Wstęp wolny.

Zgłoszenie udziału indywidualnego bądź grupowego przyjmowane są pod nr 55 611 20 59 lub adresem mailowym: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl.

Organizatorem spotkania jest Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB