Remis Olimpii w Stargardzie. "Czuję niedosyt"

2018-11-18 15:01:47(ost. akt: 2018-11-18 18:29:34)

Jeden punkt wywalczyli w Stargardzie piłkarze II-ligowej Olimpii Elbląg. W niedzielę zespół Adama Noconia zremisował z miejscowymi Błękitnymi 1:1. Gospodarze prowadzili od 17. min, ale elblążanie doprowadzili do wyrównania na 13 minut przed końcem spotkania po golu Michała Fidziukiewicza.
BŁĘKITNI STARGARD — OLIMPIA ELBLĄG 1:1 (1:1)
1:0 — Cywiński (17), 1:1 — Fidziukiewicz (77)
Olimpia: Madejski — Balewski, Lewandowski, Kuczałek (87 Wenger), Sedlewski, Bojas, Sochań, Nowicki, Ressel (46 Persona), Szmydt, Fidziukiewicz

Początek spotkania to obopólne badanie się rywali. Jednak szybciej do głosu doszli goście. Na bramkę gospodarzy strzelali Mateusz Szmydt oraz Jakub Bojas, ale bez skutku. W 17. min po strzale Piotra Kurbiela piłkę zbyt krótko przed siebie odbił Sebastian Madejski, a znajdujący się w polu bramkowym Michał Cywiński skierował ją do siatki.

Po utracie gola w grę elbląskiego zespołu wkradło się sporo chaosu, a inicjatywę przejęli gospodarze. Dobrze jednak spisywała się defensywa Olimpii, która w porę rozbijała ataki rywala.

Na drugą połowę piłkarze z Elbląga wyszli z mocnym postanowieniem zmiany wyniku. I już w 48. min Michał Fidziukiewicz trafił w poprzeczkę. Stroną przeważającą tym razem byli elblążanie. Bez przerwy na bramkę Błękitnych sunęły kolejne ataki.

W 77. min prostopadłe podanie z głębi pola od Bojasa otrzymał Fidziukiewicz i strzelając płasko po ziemi z pola karnego doprowadził do remisu. Więcej bramek w tym meczu już nie było.

— Rozegraliśmy całkiem dobry mecz. Można się cieszyć z remisu na wyjeździe, ale ja mam też i niedosyt, gdyż z przebiegu drugiej części meczu zasłużyliśmy na trzy punkty — ocenił trener elblążan Adam Nocoń.