Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Muzyk Oskar Bork zdobywcą stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego

2018-11-19 20:00:39 (ost. akt: 2018-11-19 13:45:09)
Oskar Bork

Oskar Bork

Autor zdjęcia: arch. ETk

Oskar Bork, znany w środowisku muzycznym jako Oskar Mir, otrzymał w tym roku stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Oskar Bork urodził się w Elblągu i tu rozpoczęła się jego droga muzyczna, która w latach minionych prowadziła po wielu polskich miastach. Uczestniczył w różnorodnych projektach muzycznych a obecnie, jak sam mówi, „szuka sposobu na to, jak coś ważnego i ubogacającego przekazać wszystkim ludziom, a nie tylko ściśle określonej grupie”.

Pisze własne teksty, po polsku, sam też komponuje wszystkie utwory. Jest laureatem znaczących konkursów muzycznych, m.in. XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Busku-Zdroju im. W. Belona (zdobył tam pierwsze miejsce). Był gościem rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych ma też na swoim koncie kilka teledysków. W swojej działalności artystycznej współpracuje z elbląskim środowiskiem muzycznym i filmowym.

— Oskar Mir to artysta hipnotyzyjący zarówno swoją muzyką jak i głosem. Wszystko w jego muzyce ma znaczenie, brzmi i zapada w duszę. Koncert Oskara Mira był niezwykłym przeżyciem, podróżą poprzez magiczne dźwięki, wielkim ukojeniem, jakie dał nam swym głosem ten jakże niezwykły artysta — powiedziała po jednym z jego koncertów Iwona Mikusińska, dyrektor artystyczna Agencji Voice Hunters po jednym z koncertów powiedziała: „

Stypendium artysta przeznacza na nagranie płyty.

Koncert Donacyjny Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, który był okazją do podziękowania wolontariuszom, partnerom, darczyńcom, ale przede wszystkim wręczenia stypendiów „Promocje 2018” odbył się we wtorek, w Bibliotece Elbląskiej.

Informacja ETK

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB