Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Schowała się w szafie... Tak 22-latka chciała uniknąć więzienia

2018-11-21 11:30:40 (ost. akt: 2018-11-21 11:53:46)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Najpierw nie odpracowała godzin społecznych za posiadanie narkotyków. Sąd zamienił więc tę karę na trzy miesiące więzienia. Ale 22-latka nie zamierzała dobrowolnie iść za kratki. Gdy jednak policjanci przyszli ją zatrzymać i odwiedź do więzienia, to spróbowała fortelu ostatniej szansy. Ukryła się w szafie. Też nie pomogło.

Zobacz także: Przed policjantami schował się... za firanką Przed policjantami schował się... za firanką Pomysłowość osób ukrywających się przed organami ścigania czasami przypomina dziecięcą zabawę „w chowanego”. Do takiego zachowania można zaliczyć przypadek...

22-letnia kobieta była poszukiwana listem gończym, bo miała do odbycia karę trzech miesięcy więzienia za przestępstwo narkotykowe. Wcześniej jednak sąd orzekł wobec niej pracę społeczną, ale 22-latka nie odpracowała tych godzin. Dlatego sąd zamienił jej karę na więzienie.

22-latek nie zamierzała jednak dobrowolnie zgłosić się do odbycia kary. Sąd wydał więc za nią list gończy.

We wtorek (20.11) około godz. 19 policjanci weszli do jednego z mieszkań w centrum Elbląga. Tam miała się ukrywać 22-latka.
— W pomieszczeniach jej nie znaleźli. Jednak jeden z policjantów zajrzał do szafy i tam, miedzy wieszakami na ubrania, zobaczył młoda kobietę z zawieszonym bezmyślnie wzrokiem. Udawała, że jej nie ma. Na polecenie – wyjdź – nie zareagowała. Dopiero, gdy policjant podał jej dłoń, odpowiedziała gestem — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB