Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Pięknie maluje, na świadectwie same szóstki. Teraz docenił ją premier Morawiecki

2018-11-21 12:11:18 (ost. akt: 2018-11-21 13:19:36)

Autor zdjęcia: arch. Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Aleksandra Sowińska, uczennica czwartej klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, została doceniona przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W Olsztynie jak co roku odbyła się gala wręczania stypendiów prezesa Rady Ministrów. Za szczególne osiągnięcia nagrodzona została Aleksandra Sowińska, uczennica IV klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Podczas uroczystości Aleksandra Sowińska zaprezentowała swoje osiągnięcia, przedstawiła pasje. Duże wrażenie na słuchaczach zrobiła animacja poklatkowa na temat konsumpcjonizmu we współczesnym świecie przygotowana na konkurs fotograficzny firmy Canon „To my tworzymy świat”. Uczennica pokazała również swoje prace malarskie i rysunkowe. Niemałym osiągnięciem Aleksandry jest też średnia ocen 6.0, która zapewnia jej miejsce wśród dziesięciu najlepszych licealistów w województwie.

W prezentacji nie zabrakło także refleksji o szkole.
— Co dała mi nauka w Liceum Plastycznym? Niewątpliwie stałam się osobą wrażliwszą i otwartą na otaczający mnie świat. Nie boję się już stawiać sobie wyzwań, wręcz przeciwnie – poszukuję ich, bowiem to one i ich codzienne pokonywanie stanowi dla mnie motywację do kolejnych działań i kolejnych wyzwań. To także dzięki pracy artystycznej mogę realizować się w każdym calu, sztuka stała się dla mnie nieodłącznym elementem codzienności, można powiedzieć, że odnalazłam swój mały cel w życiu — mówi Ola.
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB