Porażka "Meblarzy". Walczyli ambitnie, rywal jednak lepszy [zdjęcia]

2018-11-25 20:17:40(ost. akt: 2018-11-25 20:29:10)

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w sobotę ze Stalą Gorzów Wielkopolski 25:33 i była to ich pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością.
MEBLE WÓJCIK ELBLĄG — STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI 25:33 (15:18)
Meble Wójcik: Ram, Dąbrowski, Jaworski — Ławrynowicz 5, Stępień 5, Karczewski 5, Nowakowski 4, Boneczko 3, Ostałowski 1, Sprzak 1, Rudnicki 1, Krawiec, Budzich, Lachowicz. Kary: 6 min
Najwięcej dla Stali: Pietrzkiewicz, Chełmiński po 8, Turkowski, Stupiński po 5. Kary: 8 min

Gospodarze do meczu przystąpili osłabienie, bo z powodu kontuzji nie mogli w sobotę wystąpić: Adam Załuski, Michał Cierzan oraz Dawid Spychalski. Brak tych zawodników znacznie odbił się na ich grze.

Od samego początku inicjatywa należała do gości i to oni dyktowali warunki gry. Po 10. minutach prowadzili już 7:4 i tego prowadzenia nie oddali już do końca.
Zespół trenera Grzegorza Czapli nie dawał za wygraną, "gonił" wynik, a że dobrze w bramce spisywał się Jakub Dąbrowski, to w 20. min przegrywał tylko 12:14.
Bardziej doświadczeni gorzowianie szybko jednak zagęścili szyki obronne i wychodząc szybkimi kontrami, zdobyli cztery gole z rzędu. W 27. min był 18:12 dla nich.

Po przerwie na boisku nadal rządzili goście. Na bramkę Mebli Wójcik cały czas sunęły ataki gości, a obrona gospodarzy wyglądała jak ser szwajcarski. Efekt był taki, że rywale powiększali swoją przewagę. Na kwadrans przed zakończeniem Stal prowadziła już 26:17, a w 50 min 30:18 i w tym samym było już po meczu. Młodzież z Elbląga walczyła ambitnie do końca, jednak z boiska schodziła pokonana.

Kolejny mecz "Meblarze" rozegrają 4 grudnia we własnej hali z SMS Gdańsk (godz. 18).