środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Żołnierze z Elbląga ćwiczyli na poligonie [zdjęcia]

2018-11-26 15:20:43 (ost. akt: 2018-11-26 15:29:58)

Autor zdjęcia: st. chor. sztab. Grzegorz Daszkiewicz\mł. chor. Krzysztof Moliński

Na poligonie w Drawsku Pomorskim spędzili prawie dwa tygodnie. Żołnierze 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego z Elbląga doskonalili swoje umiejętności bojowe.

— Podczas zgrupowania poligonowego przeprowadzono ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. "Opal - 18" oraz "Tumak - 18", które były sprawdzianem nabytych umiejętności w praktycznym działaniu pododdziałów batalionu w warunkach bojowych. W trakcie ćwiczenia sprawdzane zostały indywidualne umiejętności żołnierzy, a także funkcjonowanie i współdziałanie na wszystkich szczeblach dowodzenia od drużyny do batalionu. W trakcie ćwiczenia doskonalono również funkcjonowanie obsady Stanowiska Dowodzenia w czasie kierowania i wspierania Dowódcy w procesie decyzyjnym — informują ppłk Piotr Pankowski i st. chor. sztab. Grzegorz Daszkiewicz.

"Remontowcy" z Elbląga mogli także zweryfikować swoje umiejętności specjalistyczne podczas wykonywania zadań rozpoznania technicznego, ratownictwa i ewakuacji technicznej oraz remontu uszkodzonej techniki wojskowej w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki.

W drugim etapie szkolenia poligonowego remontowcy wykonywali zadania ogniowe. Żołnierze realizowali szkolenie z rozbudowy fortyfikacji inżynieryjnych oraz szkolenie strzeleckie. Remontowcy wykonywali strzelania z indywidualnej broni strzeleckiej oraz z broni pokładowej będącej na wyposażeniu wozów zabezpieczenia technicznego WZT-2.

Ppłk Piotr Pankowski, dowódca 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego, bardzo wysoko ocenił realizację zadań przez swoich żołnierzy.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB