Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Historyczny sukces Adriana

2018-11-27 09:13:25 (ost. akt: 2018-11-27 09:25:42)
Adrian Durma (drugi z prawej) na podium mistrzostw Europy

Adrian Durma (drugi z prawej) na podium mistrzostw Europy

Autor zdjęcia: archwium prywatne

Potwierdził, że w kick-boxingu należy do najlepszych na świecie. Adrian Durma (EKK Elbląg) wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy w formule light contact. Po raz pierwszy w historii kickbokser EKK stanął na podium mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy w kick-boxingu odbyły się w Mariborze (Słowenia). Adrian Durma (EKK Elbląg) rywalizował w kat. do 74 kg w formule light contact. Po ciężki pojedynkach wywalczył brązowy medal.

— W pierwszej walce zmierzyłem się z przeciwnikiem z Niemiec i wygrałem z nim jednogłośnie na punkty — opowiada Adrian. — Kolejnym rywalem był utytułowany Rosjanin. Zwyciężyłem po zaciętym pojedynku, tym samym zapewniając sobie medal.

W walce o wejście do finału elbląski kickbokser zmierzył się z aktualny mistrzem świata z Ukrainy.
— Walka była ciężka i wyrównana, a zdaniem sędziów, wygrał Ukrainiec — dodaje Adrian. — Jednak w opinii trenerów kadry narodowej i innych obserwatorów, to ja powinienem zwyciężyć. Mimo to, turniej uważam za udany. Każda walka kosztowała mnie dużo sił.

Jak dodaje, najbardziej cieszy się z pokonania rywala z Rosji.
— Rosja to potęga jeżeli chodzi o kick boxing. Co do walki z Ukraińcem, to nie czuję się przegrany. W moim odczuciu i wielu osób, to ja powinienem wygrać. Niestety, czasem i tak w sporcie bywa — mówi Adrian. — Brązowy medal na ME potwierdza, że jestem w światowej czołówce. Wszystko, dzięki ciężkiej pracy, jaką wkładam w ten sport. Przed mistrzostwami od sierpnia bardzo ciężko trenowałem dwa razy dziennie. Teraz chwila odpoczynku i znowu zaczynam trenować. Przede mną kolejny sezon, dużo wyzwań i kolejnych walk. W przyszłym roku są mistrzostwa świata, w których chcę wystartować. Teraz wiem, że nic mi nie brakuje do mistrza świata.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB