Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Targi Seniora w Elblągu

2018-11-27 11:13:18 (ost. akt: 2018-11-27 11:17:11)
Seniorzy

Seniorzy

Autor zdjęcia: Pixabay

Występy artystyczne, konsultacje z psychologami i specjalistami z zakresu przepisów ważnych dla seniorów, porady stylistyczne, badania profilaktyczne, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego czy gotowanie na żywo - te i inne atrakcje będą czekały na odwiedzających Targi Seniora.

Na targi zaprasza „Światowid” 7 grudnia (piątek) w godzinach od 10:00 do 14:00. Wstęp wolny.

Podczas targów będzie możliwość zbadania poziomu cukru we krwi i wykonania innych podstawowych badań zdrowotnych, ponieważ swoje stoisko będą tu mieli przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Będzie można także porozmawiać o systemie emerytalnym z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu, czy skorzystać z porad prawnych.

— Do udziału w targach zaprosiliśmy specjalistów, którzy wygłaszać będą prelekcje na temat zdrowia, pielęgnacji czy finansów seniora — mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

Chętne osoby będą mogły też wziąć udział w testach zabiegów upiększających, w warsztatach plastycznych, a także w sesji fotograficznej. 

—  Będzie kilka nowości w stosunku do roku ubiegłego – zapowiadają organizatorzy. — Będzie można na przykład porozmawiać z psychogerontologami, tj. specjalistami ds. seniorów, ponadto podczas wydarzenia premierę będzie miało specjalnie przygotowane wydawnictwo, czyli Przewodnik Twórczego Seniora.
W ramach Targów otwarta także zostanie wystawa fotograficzna oraz zaprezentowane zostaną prace plastyczne, które wykonali seniorzy w ramach projektu „Kultura dla seniora-senior dla kultury”.

Dodatkowo, w ramach Targów Seniora, odbędzie się  seminarium "Aktywne i twórcze życie to mój wybór!” (godz. 13:00, Sala Kameralna Kina Światowid). Więcej informacji o targach na stronie internetowej CSE Światowid.
Informacja organizatora

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB