Czy w Elblągu powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw”?

2018-11-27 13:50:03(ost. akt: 2018-11-27 14:08:36)

Autor zdjęcia: materiał promocyjne

NZOZ Nasza Przychodnia przy ul. Żeromskiego 2b w Elblągu ma szansę na wyjątkowy kącik zabaw dla najmłodszych. Czy taki powstanie? To zależy od wyników głosowania, które potrwa do 21 grudnia tego roku.
„Serenada dla Dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, dzięki której powstają wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia. Pierwsze z nich powstały w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach, gdzie mleczarnia posiada swoje oddziały. W tegorocznej edycji to pracownicy i dostawcy mleczarni Spomlek sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali miejsca, w których takie kąciki mogłyby powstać.

NZOZ Nasza Przychodnia przy ul. Żeromskiego 2b w Elblągu znalazła się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji Serenada dla Dzieci. W jej trakcie można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną wyjątkowe kąciki zabaw dla najmłodszych. Czy powstanie w Elblągu? To zależy od wyników głosowania, które potrwa do 21 grudnia tego roku.

— Jesteśmy firmą zaangażowaną w sprawy społeczne i wspieramy inicjatywy, które służą lokalnym społecznościom. Pomysł organizowania takich wyjątkowych przestrzeni dla dzieci zrodził się naturalnie z naszej potrzeby edukowania najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia, którego podstawą obok racjonalnego odżywiania, powinna być twórcza, kreatywna zabawa. Zależy nam na tym, aby nasza inicjatywa cały czas się rozwijała i widząc w niej duży potencjał, w tej edycji zaprosiliśmy do udziału również placówki z innych miast Polski— mówi Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Każdy może włączyć się w akcję, oddając swój głos na wybraną przez siebie placówkę zdrowia poprzez stronę internetową www.serenadadladzieci.com. Pięć placówek z największą ilością głosów otrzyma w prezencie od mleczarni Spomlek „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci. Każde takie miejsce wyposażone będzie w dużą interaktywną zabawkę, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi oraz mebelki w ciepłej żółtej barwie, nawiązującej do kolorów marki Serenada.

— Zabawki sensoryczne, proponowane w kącikach zabaw są doskonałą alternatywą dla kolorowych gadżetów wzorowanych na postaciach z bajek dla najmłodszych — podkreśla Ewa Kozińska, psycholog i pedagog. — Drewniana wieża jest znakomitym narzędziem do rozwijania kilku zmysłów jednocześnie. Oprócz tego, że przy zabawie jest zaangażowany wzrok, słuch, czy dotyk, to dzięki takim zabawkom zmysły integrują się. Integracja sensoryczna jest z kolei procesem niezbędnym przy nauce w szkole i odnoszeniu sukcesów np. w sporcie.

Informacje na temat akcji oraz lista wszystkich placówek, na które można oddawać głosy są dostępne na stronie: www.serenadadladzieci.com. Głosowanie potrwa do 21 grudnia 2018 r., a zwycięzców, do których trafią „Serenadowe kąciki zabaw” poznamy w styczniu przyszłego roku.

— Nasza akcja udowadnia, że oczekiwanie w kolejce u lekarza wcale nie musi kojarzyć się dzieciom ze stresem i nudą — dodaje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. — Każdy rodzic wie, jak często takie wizyty bywają dla ich pociech, ale również i ich samych wyczerpujące. Kąciki Serenadowe mają umilić dzieciom czas oczekiwania na konsultacje lekarskie i sprawić, że dzięki przyjemnej i twórczej zabawie wspólnie z rodzicami upłynie im on znacznie szybciej.

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. Znana przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długodojrzewających, ręcznie pielęgnowanych. W 2017 r. Mleczarnia Spomlek wyprodukowała łącznie 23 tys. ton serów żółtych.

Mleczarnia Spomlek to cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach. To spółdzielnia należąca do ponad 1700 udziałowców, wśród których 1300 osób to rolnicy – dostawcy mleka, a ponad 400 to pracownicy spółdzielni. Od stycznia tego roku skupowane od rolników mleko pochodzi od krów żywionych paszami bez GMO.