Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Początek grudnia ze Sceną przy stoliku

2018-11-28 16:17:38 (ost. akt: 2018-11-28 15:24:15)

Autor zdjęcia: Dominik Żyłowski

Grudzień rozpocznie się w tym roku teatralnie. Na spotkania ze sztuką "przy stoliku” zaproszeni są zarówno dzieci, jak i dorośli.

Już 2 grudnia o godz. 10 Teatr im. Aleksandra Sewruka zaprasza dzieci od 5 lat na sztukę „Ja i ty” autorstwa niemieckiej dramatopisarki Ingeborg von Zadow.

To optymistyczna historia Ziggiego i Doodla o tym, że warto zdobywać się na odwagę i wychodzić do ludzi i świata. Strach przed nieznanym nie jest niczym złym, a pójście krok dalej może przynieść nam mnóstwo niespodzianek!

Tego samego dnia, o 18:00 na scenie spotkają się Magda Bocianowska, Artur Hauke i Dariusz Siastacz, którzy pochylą się nad pewnym tajemniczym trupem z dziurą w skarpetce. Czy uda im się rozwiązać historię tej dość dziwnej śmierci?

Przed „Sceną przy stoliku” odbędą się wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal z Gdańska pt. „Kliknij wyobraźnię”.
3 grudnia o 19:15 pożegnamy również tytuł, który pojawił się w tym roku przy okazji stolikowych spotkań – „Ołowiany ptaszek”.

Będzie to ostatnia okazja, żeby ponownie zobaczyć doskonały duet Magdy Bocianowskiej i Mikołaja Ostrowskiego. Historia Arlenki i Adama na moście to przypadkowe spotkanie samobójcy i młodej dziewczyny lekkich obyczajów.

Między bohaterami zaczyna nawiązywać się nić porozumienia, która – jak to bywa w tekstach Łukasza Staniszewskiego – autora sztuk – na sam koniec zaskoczy! Do „Ołowianego ptaszka” zagra dla Państwa Krzysztof Jaworski a o godzinie 19:00 rozpocznie się wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego.

Dominik Żyłowski (1975), z wykształcenia filozof. Fotografuje od ponad 20 lat. Przeważnie w czerni i bieli. Uczestnik wielu wystaw fotograficznych (m.in. Salonów Elbląskich w Galerii El w latach 2013, 2015, 2017 i festiwalu Archikultura w czeskiej Ostrawie w 2013 r.). Publikuje w kwartalniku “Prowincja”. Od 2010 prowadzi fotoblog “Tak na oko”.

Prezentowane zdjęcia pochodzą z realizowanej od kilku lat serii: “Poniżej poziomu morza. Żuławy w fotografii”

2 grudnia o godzinie 10:00 – Scena przy stoliku dla dzieci, „Ja i ty”
2 grudnia o godzinie 18:00 – Scena przy stoliku, „Mona Lisa”, wystawy fotografii Iwony Krzysztoń i Lidii Misztal
3 grudnia o godzinie 19:15 – Scena przy stoliku „Ołowiany ptaszek”, wystawa fotografii Dominika Żyłowskiego, koncert Krzysztofa Jaworskiego

Wydarzenia odbywają się na Małej Scenie Teatru Sewruka (wejście od ul. Teatralnej), wstęp wolny.
Kamila Łyłka-Kosińska

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB