Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Z Pasłęka na rynki całego świata

2018-11-28 15:30:14 (ost. akt: 2018-11-29 09:24:45)

Autor zdjęcia: nadesłane

Wyroby tej firmy trafiają na rynki całego świata, m.in. do Algierii, Egiptu, Nigerii, Kataru, Chin, Wietnamu. Spółka Bartex z Pasłęka została wyróżniona Medalem "Wybitny Eksporter Roku 2018" przyznawanym przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich.

Na uroczystej gali w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie została rozstrzygnięta XVI edycja konkursu „ Wybitny Eksporter Roku 2018”. W gronie laureatów znalazła się firma Bartex sp. z o.o w Pasłęku.

— Jest to ukoronowanie naszego dotychczasowego zaangażowania i strategii rozwoju firmy nastawionej na działalność eksportową, która sprzyja budowie pozytywnego wizerunku naszego regionu oraz Polski na arenie międzynarodowej — informuje zarząd pasłęckiej firmy.

Głównym celem konkursu jest promocja eksporterów i ich produktów, marek oraz branż zarówno w regionie, kraju oraz za granicą. To największe i jedyne tego typu niekomercyjne przedsięwzięcie w Polsce. Patronat nad nim objęli Ministerstwo Rolnictwa i Wsi, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz marszałkowie województw, co podkreśliło prestiżowy i ogólnopolski charakter tej inicjatywy.

— Bartex sp. z o. w Pasłęku od wielu lat realizuje swoją proeksportową politykę firmy, z dużym sukcesem sprzedając swoje produkty mleczne w proszku na rynki całego świata m.in. do: Algierii, Egiptu, Mauretanii, Nigerii, Senegalu, Burkiny Faso, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Chin, Wietnamu, Korei, Kuby i wielu innych — czytamy w komunikacie firmy.

Pasłęcka firma uczestniczy w najważniejszych i największych imprezach targowych na świecie, takich jak: Gulfood Dubai, SIAL Shanghai, SIAL Paris, Anuga Kolonia.
— Nasza firma z sukcesem zdobywa coraz nowe rynki zbytu na świecie. Nasze od wielu lat starania i ekspansja na rynek chiński, który posiada ogromny potencjał w imporcie, zostały docenione i obecnie Bartex jest poważnym eksporterem produktów mleczarskich na rynek chiński — dodaje zarząd firmy.

Aktualnie pasłęcka firma ponad 60 procent ogólnej sprzedaży eksportuje i tu stale odnotowuje dynamikę.
— Tak ważne i prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Medal „Wybitny Eksporter Roku 2018”, jest nagrodą i satysfakcją dla całego naszego zespołu, za trud i konsekwencję w dążeniu do celu oraz za realizowanie naszej polityki ekspansji na rynkach międzynarodowych — podsumowują przedstawiciele spółki.

	http://m.wm.pl/2018/11/orig/img-7933-512115.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB