Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Złota płyta dla różowowłosej z Elbląga. Nie zmarnowała swojej szansy

2018-12-04 18:20:10 (ost. akt: 2018-12-05 07:23:51)
Marta Gałuszewska

Marta Gałuszewska

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pochodząca z Elbląga Marta Gałuszewska odebrała złotą płytę za utwór "Nie mów mi nie". Wręczenie płyty odbyło się w minioną sobotę podczas nadawanego na żywo finałowego odcinku "The Voice of Poland". Przypomnijmy, że Gałuszewska wygrała ten program przed rokiem.

Wielu przed nią wokalistów próbowało wypłynąć na szersze, muzyczne wody biorąc udział w telewizyjnych programach typu: "The Voice of Poland", "Must Be The Music" czy "Mam talent". Niewielu jednak potrafiło zamienić przygodę z małym ekranem na poważniejszą karierę. Pochodząca z Elbląga Marta Gałuszewska może powiedzieć, że swojej szansy nie zmarnowała. Jesienią ubiegłego roku wzięła udział w "The Voice of Poland" i od samego początku była jedną z faworytek do tego, by wygrać. Tak też się stało. Od tego czasu jej muzyczna kariera nabrała pędu.

W minioną sobotę (1.12) zakończyła się ósma edycja "The Voice of Poland". Tym razem ze zwycięstwa w programie TVP2 cieszył się Marcin Sójka.

W finałowym odcinku pojawiła się również ubiegłoroczna zwyciężczyni, czyli Marta Gałuszewska. 24-latka odebrała złotą płytę za utwór "Nie mów mi nie".
— Taka niespodzianka, naprawdę na maksa dziękuję. "The Voice of Poland" jest taką katapultą, ale później się kończy i trzeba zrobić coś samemu, oczywiście z pomocą wytwórni — stwierdziła w programie.
Jej singiel na oficjalnym kanale na Youtube ma już ponad 19 mln wyświetleń!

Od czasu, kiedy elblążanka wygrała "The Voice of Poland", niedawno minął rok. 24-latka podsumowała go na swoim profilu na Facebooku.
— Dokładnie rok temu skończyła się 8. edycja The Voice of Poland, a dla mnie zaczęła się muzyka, tak na poważnie. Dokładnie rok temu, dzięki WAM (!), zostałam głosem Polski. Dostałam od Was szansę, zaufanie, możliwości — napisała m.in.

Jak dodała, przez miniony rok współpracowała z producentami i songwriter’ami z całego świata, "ucząc się przy tym pracy w studio i pisząc swoją historię dźwiękami (wciąż nie mogąc się doczekać, kiedy to wszystko usłyszycie)".
— Odwiedziłam też 11 polskich miast, grając tam 14 koncertów (Kętrzyn i Opole, niestety ostatecznie nie dotarłam do Was, ale przed nami kolejny sezon!) i zagrałam swój pierwszy zagraniczny koncert w Hamburgu — dodała.

Tak rok temu pisaliśmy o zwycięstwie Marty w "The Voice of Poland" - więcej tutaj.

Marta uczyła się śpiewać w Młodzieżowym Domu Kultury. Urodziła się w Elblągu. Kilka lat temu razem z drużyną Ryszarda Rynkowskiego, reprezentującą Elbląg, dotarła aż do finału programu "Bitwa na głosy". Próbowała także z zespołem The Nowhere sił w „Must be the music”, ale bez większego powodzenia. Ubiegłoroczne zwycięstwo w "The Voice of Poland" sprawiło, że jej kariera nabrała pędu.

Marta Gałuszewska koncertowała również w rodzinnym Elblągu. Mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać ją pod koniec czerwca podczas Dni Elbląga. Na filmie poniżej przypominamy, co tego dnia się działo na scenie i w jej pobliżu.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB