Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Zainwestują 20 mln zł. Prace na ul. Wspólnej i Zacisze

2018-12-05 13:36:11 (ost. akt: 2018-12-05 13:53:26)
W środę w uczelni podpisano umowę na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu

W środę w uczelni podpisano umowę na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu

Autor zdjęcia: PWSZ w Elblągu

Na ul. Wspólnej powstanie naukowe laboratorium dronów, a przy ul. Zacisze sześć nowych pracowni w pełni wyposażonych w sprzęt. To założenia projektu, który realizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Inwestycja warta jest 20 mln zł.

Elbląska uczelnia przygotowuje się do realizacji projektu o nazwie „Centrum Kompetencji Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu”. Jego wartość to 20 mln zł. W środę (5.12) podpisano umowę na świadczenie usługi Inżyniera Kontraktu.

Za te pieniądze rozbudowany zostanie m.in. obiekt przy ul. Wspólnej w Elblągu, przy którym powstanie naukowe laboratorium dronów o powierzchni 1100 metrów kw.

Prace będą prowadzone także przy ul. Zacisze w Elblągu. W ich wyniku studenckie koła naukowe otrzymają nowe w pełni sprzętowo wyposażone pracownie: robotyki i mechatroniki, wzornictwa, aktywności artystycznych, gier edukacyjnych i multimediów.
— Powstanie tam również nowe naukowe laboratorium modelowania 3D — informuje Justyna Odya z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ.

Jak dodaje, projekt, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia – Mazury na lata 2014 - 2020, ma na celu stworzenie lepszych warunków kształcenia dopasowanego do potrzeb rynku pracy, co zwiększy zainteresowanie nowymi formami kształcenia.

— Obok dydaktyki i prowadzenia tradycyjnej działalności Studenckich Kół Naukowych funkcją Centrum Kompetencji Społecznych będzie między innymi przeprowadzanie treningów (w sytuacjach i okolicznościach wirtualnych lub symulowanych) stwarzających studentom możliwości rozwiązywania wybranych problemów z życia zawodowego i społecznego, rozwijających odpowiednie kompetencje społeczne, przy udziale profesjonalnej kadry dydaktycznej — dodaje Justyna Odya.

W elbląskiej PWSZ działa osiem Studenckich Kół Naukowych. Uczelnia liczy, że po realizacji projektu radykalnie zwiększy się liczba ich członków.

Studenci i młodzież szkolna poprzez działania w pracowniach dydaktycznych będą mogli:
— doskonalić umiejętności pracy zespołowej w wielu jej aspektach (np.: poznawania procesów grupowych, umiejętności rozwiązywania konfliktów, zasad skutecznego porozumiewania się, rozwoju empatii i zachowań asertywnych w stosunku do innych uczestników procesu komunikacyjnego),
— rozwijać innowacyjny sposób myślenia podczas wykonywania zadań problemowych i uczyć się ekonomicznego podejścia do ich wdrażania na rynku pracy,
— przygotowywać do samodzielnej nauki i pracy w przyszłości (idea LLL -  life long learning),
— rozbudzać zainteresowania, oddawać się pasjom, poszerzać wiedzę i umiejętności, zwiększać wrażliwość na kulturę oraz zwiększać wrażliwość społeczną.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB