Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Dla bezdomnych zwierzaków kwestują urzędnicy i uczniowie. Pomóc może każdy!

2018-12-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-07 10:33:55)

Autor zdjęcia: OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan mieszkańcy będą mogli wesprzeć schronisko dla zwierząt, które opiekując się bezdomnymi czworonogami zawsze liczy na pomoc ludzi dobrego serca. Dla zwierzaków kwestowali będą również miejscy urzędnicy.

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę i niedzielę (15 i 16 grudnia) rozstawiony zostanie specjalny "schroniskowy" namiot.

— W pobliżu namiotu i wzdłuż Starego Rynku prowadzona będzie wspólna kwesta pracowników schroniska, pracowników biura prezydenta miasta i wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. W tym roku zbiórka przeznaczona zostanie na zakup specjalnej klatki weterynaryjnej, która będzie służyła kotom za „izbę chorych" w czasie leczenia. Jest niezbędna, aby zwierzak miał komfort w trakcie pobytu na leczeniu. Na scenie głównej prowadzone będą także licytacje gadżetów, z których dochód również przeznaczony będzie na zakup klatek — informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Elblążanie będą mogli również wesprzeć zwierzęta przynosząc do namiotu: dobrej jakości karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie, niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy dobrej jakościowo karmy, koców, ręczników bawełnianych, żwirku dla kotów, klatek transportowych dla psów i kotów, smyczy, obroży — informuje Joanna Urbaniak.

Do namiotu przynosić też można szczególna ręczniki papierowe, podkłady higieniczne i płyny zawierających chlor (np. Domestos), które używane są do dezynfekcji i mycia kojców.

— Wszystkie te rzeczy pozwolą zwierzętom w lepszych warunkach przetrwać zimę i zachować dobrą kondycję. Dodatkową atrakcją zbiórki będzie możliwość kontaktu ze zwierzętami ze schroniska. Ten kontakt szczególnie lubią dzieci, które nie mają swojego zwierzaka. Będzie można podejść do sympatycznego psa, pogłaskać go, zrobić sobie z nim zdjęcie — informuje Joanna Urbaniak.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB