Otwarcie Elbląskiego Centrum Onkologii
2018-12-10 13:18:00(ost. akt: 2018-12-10 13:23:04)
Kompleksowa opieka onkologiczna, rozwój działań profilaktycznych, współpraca i koordynacja obsługi pacjentów w celu zapewnienia szybkiej diagnostyki oraz skojarzonego leczenia onkologicznego – to główne zadania powołanego 10 grudnia 2018 roku Elbląskiego Centrum Onkologii.
Elbląskie Centrum Onkologii tworzą wspólnie Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz Centrum Radioterapii NU-MED.
—Naszym celem jest regionalny rozwój profilaktyki, diagnostyki i leczenia onkologicznego oraz ochrona zdrowia — mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.— Pragniemy zapewnić mieszkańcom naszego miasta oraz otaczających nas powiatów kompleksową opiekę medyczną z zakresu onkologii, świadczonej między innymi w oparciu o umowy zawierane przez każdą placówkę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
— Nazwa Elbląskie Centrum Onkologii jest znakiem, który promuję tę inicjatywę w przestrzeni publicznej — dodaje Henryk Niewadzioł, przewodniczący Rady Nadzorczej NU-MED GRUPY S.A. — Dobra współpraca, integracja działań pozwoli na zaproponowanie naszym pacjentom kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych w myśl naszej misji: raka można leczyć, działamy skutecznie, by Ci w tym pomóc."
Obydwa szpitale będą wspólnie podejmować działania służące wczesnemu wykrywaniu chorób nowotworowych, koordynować obsługę pacjentów, by zapewnić im szybką i kompleksową diagnostykę oraz skojarzone leczenie onkologiczne.
— Zależy nam na zapewnieniu pacjentom najwyższej jakości usług, pełnej i satysfakcjonującej opieki – mówi Elżbieta Gelert.Wspólnie będziemy realizować nowe projekty, a także w najbliższym czasie rozpoczniemy pracę nad opracowaniem założeń do powstania unitów narządowych.
Choroby nowotworowe to największy problem i jednocześnie największe wyzwanie współczesnej medycyny.
Rocznie na raka na świecie umiera ponad 8 milionów. W Polsce - ponad 10 tysięcy. W naszym kraju nowotwory są drugą przyczyną zgonów. Statystyki pokazują, że mężczyźni najczęściej chorują na raka płuca, kobiety – na raka piersi.
Szansą na wygraną walkę z chorobą jest wczesne wykrycie nowotworu, jego stadium i rodzaj oraz szybkie rozpoczęcie leczenia.
Anna Kleina, rzecznik prasowy NU-MED Grupa SA
Szansą na wygraną walkę z chorobą jest wczesne wykrycie nowotworu, jego stadium i rodzaj oraz szybkie rozpoczęcie leczenia.
Anna Kleina, rzecznik prasowy NU-MED Grupa SA
Źródło: Dziennik Elbląski
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez