środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Studenci organizują "Mikołajkowy Lunch" dla elbląskiego hospicjum

2018-12-11 15:01:30 (ost. akt: 2018-12-11 15:06:22)

Autor zdjęcia: arch.PWSZ w Elblągu

12 grudnia studenci PWSZ zapraszają na charytatywny „Mikołajkowy Lunch”, z którego dochód przeznaczony zostanie dla elbląskiego hospicjum.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy i magiczny czas. Są to chwile, kiedy w sercach każdego z nas budzi się to co dobre, i tą dobrocią chcemy się dzielić z innymi. Jak co roku, również i tym razem studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Elblągu podejmują różnego rodzaju przedsięwzięcia charytatywne.

W ostatnim czasie w murach uczelni odbyły się dwie akcje przeprowadzone przez Studenckie Koło Myśli Społecznej i Politycznej SENEKA. Organizowana przez nich od wielu lat kampania „Moc Krwi” (wcześniej Wampiriada) w tym roku zachęciła 34 osoby do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.

Oczywiście nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanej słodkiej Ciastomanii, która 15. blachami łakoci umiliła dzień całej społeczności akademickiej PWSZ w Elblągu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ciast przeznaczone zostały na zakup niezbędnych akcesoriów oraz prezentów mikołajkowych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kasprzaka w Elblągu. Oba przedsięwzięcia pokazały, że studenci są aktywni i chcą pomagać na tyle na ile mogą.

Jak widać chcą i mogą jeszcze dużo! W tym roku grudzień w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu wypełniony jest charytatywnymi zbiórkami.

12 grudnia Rada Studentów zaprasza na „Mikołajkowy Lunch”. Będzie to świąteczny kiermasz, który zawita w godzinach 9:00 - 12:00 do wszystkich instytutów PWSZ w Elblągu, a dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Jeszcze w tym tygodniu kwestę dla potrzebujących rozpoczynają studenci I roku Pedagogiki specjalnej, którzy otrzymane słodycze, maskotki oraz przybory szkolne przekażą dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uścicach. Natomiast 19 grudnia Klub Ambasadora PWSZ w Elblągu zachęca do przynoszenia wszelakich produktów użytku codziennego – zbiórka będzie na rzecz Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Potrzebne jest Wszystko! Kredki, mazaki, kolorowanki, książeczki itd.
Justyna Odya, PWSZ w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB