Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Konkurs „Pokaż swój ogród” – czas na Elbląg i okolice!

2019-01-03 09:43:38 (ost. akt: 2019-01-03 09:53:41)
Ogród Grażyny Sloszarek

Ogród Grażyny Sloszarek

Konkurs „Pokaż swój ogród” skierowany jest do wszystkich miłośników roślin, którzy chcieliby podzielić się swoją pasją ogrodniczą i efektami pracy. Do wygrania jest wspaniała nagroda oraz szansa pokazania swojego ogrodu tysiącom czytelników. Sprawdź zasady i wyślij zgłoszenie.

Do kogo skierowany jest konkurs „Pokaż swój ogród”?

Organizatorem konkursu ogrodniczego „Pokaż swój ogród” jest portal Twój Ogródek, który zaprasza wszystkich pasjonatów ogrodnictwa do wysyłania zgłoszeń. Nieważne, czy ogród jest duży czy mały – każdy może być przecież piękny i magiczny. Liczy się pasja i trud, jaki ogrodnik wkłada w pielęgnację swoich ukochanych roślin. Udział w konkursie mogą wziąć również miłośnicy roślin, którzy nie posiadają własnego ogrodu. Mogą pokazać swój miniogródek na balkonie i tarasie lub kolekcję kwiatów doniczkowych w mieszkaniu.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie ogrodniczym?

Aby wziąć udział w konkursie „Pokaż swój ogród” wystarczy przesłać zdjęcia swojego ogrodu, balkonu lub wybranych roślin na adres mailowy: redakcja@twojogrodek.pl. Organizator nie wprowadza ograniczeń co do ilości zdjęć. Zachęca za to, by konkursowicze opisali je w kilku zdaniach oraz opowiedzieli parę słów o sobie (np. jak zaczęła się ich przygoda z ogrodnictwem, jak długo zajmują się uprawą i pielęgnacją roślin, co było ich największym wyzwaniem ogrodniczym itd.). Konkurs nie ma ograniczeń czasowych, więc zgłoszenia można wysyłać przez cały rok.

Nagrody w konkursie „Pokaż swój ogród”

Nagrodą główną w konkursie jest grill ogrodowy oraz publikacja nadesłanych zdjęć wraz z opisem pasji laureata w dedykowanym artykule na portalu Twój Ogródek. Artykuł ten trafi do tysięcy czytelników, których łączy wspólna pasja do roślin i ogrodnictwa.

Zdjęcia pozostałych uczestników, które zwrócą szczególną uwagę redakcji, będą ukazywać się w artykułach z poradami ogrodniczymi portalu Twój Ogródek oraz zostaną opublikowane na jego profilach społecznościowych. Każdy więc będzie miał sporą szansę na pochwalenie się swoim roślinnym rajem z innymi ogrodnikami i pasjonatami.

Dotychczasowi laureaci konkursu „Pokaż swój ogród”

Do tej pory organizatorzy wyróżnili osiem ogrodów. Poniżej kilka słów o każdym z nich.

1. Ogród Pani Grażyny Szlosarek z Jankowic
W ogrodzie Pani Grażyny spotkamy cudowne rabaty, trawy ozdobne, krzewy obsypane kwiatami oraz piękną, wiejską spiżarnię. To wszystko tworzone jest z wielką pasją już od 30 lat.

Serce się raduje, gdy po roku starań i pielęgnacji dana roślina odwdzięczy nam się tym, co ma w sobie najpiękniejszego. To motywuje do dalszej pracy i nauki, by z roku na rok udoskonalić to, co tworzymy oraz poznawać nowe rośliny i kolekcjonować je w swoim ogrodzie.
- pisze Grażyna Szlosarek w liście do redakcji Twój Ogródek

2. Ogród Kingi Lateckiej z Jarocina
Ogród Pani Kingi powstał w zaledwie trzy lata, co było nie lada wyzwaniem. Znajdziemy w nim mnóstwo gatunków roślin, leśny zakątek oraz rabaty warzywne. Jednymi z ulubionych kwiatów właścicielki ogrodu są ciemierniki, których niezwykłość polega na tym, że kwitną zimową porą.

3. Ogród Marii Chmury z Jędruszkowców
„Ogród pod Chmurką” położony jest w malowniczym miejscu na wzgórzu z widokiem na piękny bieszczadzki krajobraz. Panią Marię wyjątkowo urzekły hortensje bukietowe – widać je niemalże w każdym zakątku ogrodu. Nie brakuje też hortensji ogrodowych, róż, wrzosów, krzewów ozdobnych i wielu innych zachwycających roślin.

Ogród Marii Chmury

4. Ogród Katarzyny Klary z Borek
Pani Katarzyna już od dziesięciu lat pielęgnuje swój piękny ogród. Pełno w nim rozmaitych kwiatów, pnączy, krzewów ozdobnych, oryginalnych kwietników i dekoracji. Każdy może się zainspirować i zaczerpnąć odrobiny ogrodowej magii.

Ogród Katarzyny Klary

5. Ogród Ewy Nowak z Czerska
Ogród Pani Ewy nie bez powodu nazwany jest przez znajomych „małym rajem”. Piękne kwiaty, drzewa, oryginalnie przycięte krzewy, oczko wodne i dekoracje tworzą zachwycające miejsce, w którym chciałoby się spędzać całe dni. Nic dziwnego, że córka Pani Ewy zrobiła sobie w nim sesję ślubną, która – nawiasem mówiąc – wyszła magicznie.

Ogród Ewy Nowak

6. Ogród Justyny Kociołek z Dobieszewa
Ogród w stylu wiejskim, nazywany „Sielskim Zakątkiem”, został założony przez Panią Justynę i jej męża już 17 lat temu. Szczególną uwagę zwracają oryginalne dekoracje tworzone z roślin i starych przedmiotów. Właściciele dopasowują aranżację ogrodowej przestrzeni do nadchodzącej pory roku. Ogród prezentuje się pięknie nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą.

Ogród Justyny Kociołek

7. Ogród Lecha Fedelińskiego z Tychów
Ogródek Pana Lecha jest najlepszym przykładem na to, że ma małe jest piękne. Nie potrzeba dużej przestrzeni, by stworzyć swój własny raj na ziemi. Liczy się miłość do roślin i gotowość na pracę – może nie zawsze łatwą i przyjemną, ale na pewno satysfakcjonującą. Nic bowiem tak nie cieszy jak rośliny, które odwdzięczają się niepowtarzalnym urokiem za poświęcony im czas.

8. Ogród Marty Szabały z Borkowszczyzny
W ogrodzie Pani Marty znajdziemy wiele różnorodnych roślin (m.in. jeżówki, fuksje, pelargonie, paprocie, funkie i tuje) oraz piękne dekoracje, dzięki którym można poczuć się jak w bajce. Szczególnie ciekawie prezentują się drewniany kwietnik wyglądający jak studnia, stary odmalowany rower oraz oczko wodne z beczki.

Wszystkie ogrody są zupełnie inne, ale równie zachwycające. Widać w nich ogrom włożonej pracy i prawdziwą pasję ogrodniczą. Bez wahania każdy z nich można nazwać rajem na ziemi, oazą spokoju i wytchnienia, źródłem inspiracji, a także pięknym tłem na sesje zdjęciowe.

Teraz czas na wyróżnienie pięknych ogrodów, balkonów i kolekcji roślin z Elbląga i okolic!

Artykuł powstał we współpracy z TwojOgrodek.pl – portalem ogrodniczym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB