Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Elblążanka położną na medal!

2019-01-04 15:46:10 (ost. akt: 2019-01-04 15:49:38)
Monika Kaśkiewicz

Monika Kaśkiewicz

Autor zdjęcia: arch. organizatorów konkursu

Zwyciężczynią konkursu "Położna na medal" w województwie warmińsko-mazurskim została Monika Kaśkiewicz, która otrzymała 451 głosów.

Konkurs „Położna na medal" to inicjatywa, która w 2018 roku po raz piąty nagrodziła położne w całej Polsce. Położne, które w sposób szczególny wyróżniają się podejściem do pacjenta. Tylko osoba z wielkim sercem, prawdziwym powołaniem i empatią potrafi poświęcić uwagę swoim podopiecznym oraz z cierpliwością i wyrozumiałością towarzyszyć kobiecie i jej rodzinie w tych ważnych chwilach ich życia.

Zwyciężczynią konkursu w województwie warmińsko-mazurskim została Monika Kaśkiewicz, która otrzymała 451 głosów.

Monika Kaśkiewicz ukończyła Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pochodzi ze Świdnicy, ale mieszka i pracuje jako położna w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblągu. Jest administratorką na Facebooku grupy Elbląskie Mamusie Karmią Piersią, prowadzi też blog pn. mammabest.pl, w którym porusza tematykę związaną z macierzyństwem.

Jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Uważa, że trzeba i warto promować karmienie piersią.
— Dowodzą temu badania naukowe. Okazało się, że jest to fenomen natury, unikalna substancja, której nie da się podrobić. Przy tym ma wiele korzyści zdrowotnych nie tylko dla dziecka, które rzadziej chorują, ale też dla matki. Statystyki pokazują, że kobiety karmiące rzadziej zapadają na raka piesi i jajnika i na osteoporozę. Poza tym karmienie naturalne nie wymaga dystrybucji, jest tańsze. Matka, która karmi szybciej, dochodzi do siebie w połogu — powiedziała w jednym z wywiadów dla Dziennika Elbląskiego Monika Kaśkiewicz.

W konkursie uczestniczyły jeszcze dwie elblążanki: Beata Więckowska (otrzymała 93 głosy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu) oraz Teresa Sawicka (14 głosów, Szpital Miejski. im. Jana Pawła II).
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jola #2655940 | 85.237.*.* 5 sty 2019 13:26

    Gratulacje

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz