środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Złóż wniosek o pieniądze na remont zabytku

2019-01-27 12:00:20 (ost. akt: 2019-01-27 18:17:59)
W ubiegłych latach dotację otrzymał m.in. zabytkowy budynek przy ul. Fałata

W ubiegłych latach dotację otrzymał m.in. zabytkowy budynek przy ul. Fałata

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W Departamencie Urbanistyki i Architektury można składać wnioski o dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie Elbląga.

Wnioski mogą składać podmioty, które posiadają tytuł prawny do obiektu wpisanego indywidualnie do rejestru zabytków wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego i nie są zaliczone do sektora finansów publicznych.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 28 lutego 2019 r. (czwartek) o godz. 15.30. Wnioski, które wpłyną po terminie, zostaną zarejestrowane, ale nie będą podlegały ocenie. Dokumenty można składać osobiście do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Elblągu ul. Łączności, oraz pocztą na adres Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, 82-300 Elbląg ul. Łączności 1.

Niezbędne informacje dostępne są w Departamencie Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu, pod numerem telefonu: 55 239 32 34, a ponadto na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie do remontu zabytków złożyło aż 11 podmiotów. Finansowe wsparcie uzyskał wtedy m.in. ks. Kazimierz Klaban na remont kościoła pw. Dobrego Pasterza przy ul. Warszawskiej. Kościół, według różnych źródeł, został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku jako świątynia menonicka. W 2016 r. parafia dostała 26 tys. zł, które pomogły opracować komplet dokumentów do modernizacji świątyni, rok później, za kolejną dotację, udało się wykonać izolację pionową fundamentów kościoła. W 2018 roku, kolejne pieniądze przeznaczono na położenie izolacji poziomej budynku.
opr. as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB