Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Uczczą w biegu pamięć Anny

2019-02-06 11:37:16 (ost. akt: 2019-02-06 11:45:02)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

21 kilometrów i 97 metrów to dystans, na jakim już niebawem będą ścigać się uczestnicy IV Półmaratonu Leśnego, organizowanego z okazji Dnia Kobiet w elbląskiej Bażantarni. W tym roku impreza jest poświęcona pamięci Anny Szewczyk-Konefał, która zmarła po czteroletniej walce ze złośliwym nowotworem.

Jak podkreślają organizatorzy tego biegu, ma on charakter koleżeński. Nie liczy się więc czas, czy zajęte miejsca, chodzi przede wszystkim o rekreację oraz miłe spędzenie czasu. Choć trasa będzie wymagająca.

— Na zawodników czeka pełen dystans półmaratoński, czyli 21 km i 97 metrów, w trzech pętlach po 7 kilometrów. Dla mniej zaawansowanych biegaczy przygotowaliśmy także jedną, 7-kilometrową trasę. Nie ważny jest czas, czy wynik, ważne, by dobrze się bawić — mówi Rafał Gruchalski ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni, które organizuje półmaraton. — W tym roku, z uwagi na to, że Szlak Czerwony nadal wymaga naprawy, postanowiliśmy, że trasa IV Półmaratonu Leśnego będzie inna niż dotychczas, choć nie mniej widowiskowa. Została już w pełni przez nas zaprojektowana.

IV Półmaraton Leśny odbędzie się w niedzielę, 10 marca. Impreza rozpocznie się o godzinie 11, na polanie przy muszli koncertowej. Tu zaplanowano start i metę zawodów. Na liście jest już ponad 50 osób.

— Liczymy na to, że w zawodach weźmie udział wiele kobiet, bo to głównie z myślą o nich organizujemy tę imprezę. Każda biegaczka otrzyma na mecie ,oprócz okolicznościowego medalu, również kwiatek. Zaś pięciu najlepszych biegaczy i biegaczek zostanie uhonorowanych pamiątkowymi statuetkami. Dla wszystkich zawodników przewidziano także posiłek regeneracyjny po biegu — dodaje Rafał Gruchalski.

Internetowe zapisy na IV Leśny Półmaraton ruszyły kilka dni temu, potrwają do 6 marca. Wpisowe na zawody wynosi 20 zł.

W tym roku IV Półmaraton Leśny dedykowany będzie elblążance Annie Szewczyk-Konefał, która jesienią 2014 roku zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Po wielomiesięcznej, inwazyjnej terapii, elblążanka pokonała chorobę. Jednak nawrót nastąpił w styczniu 2017 roku. W płucach, mózgu i na pośladku u Ani znaleziony zmiany ogniskowe. Elblążanie i wszyscy ludzie dobrego serca zwarli szyki, by pomóc młodej kobiecie w walce z nowotworem. Zaczęło od charytatywnego turnieju piłkarskiego, potem był cykl koncertów, wernisaży, spotkań i festynów rodzinnych pod wspólnym hasłem „Ludzie kultury dla Ani". Elblążance kibicowali także uczniowie SP nr 25, których Ania uczyła języka polskiego. Walka młodej kobiety z rakiem trwała blisko dwa lata. Elblążanka odeszła w sierpniu 2018 roku. Osierociła dwóch synów.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB