Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

I ty możesz zostać mistrzem łyżwiarstwa szybkiego

2019-02-07 14:04:24 (ost. akt: 2019-02-07 14:05:36)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz KS Orzeł zapraszają wszystkie dzieci do udziału w trzeciej edycji zawodów w łyżwiarstwie szybkim z cyklu „Szukamy Mistrzów”.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (9 lutego) na torze łyżwiarskim „Kalbar” przy ul. Agrykola.

Organizowane zawody w łyżwiarstwie szybkim z cyklu „Szukamy Mistrzów” mają zachęcić elbląską młodzież i dzieci do zainteresowania się tą wspaniałą dyscypliną sportu. Zawody zostały podzielone osobno na rywalizację zawodników już trenujących jak i amatorów, którzy po raz pierwszy wezmą udział w takiej imprezie. A to oznacza, że w imprezie mogą wziąć udział wszyscy chętni.

— Liczymy na udział wszystkich dzieci, które chcą sprawdzić się w rywalizacji sportowej na prawdziwym torze łyżwiarskim — mówi Jan Bazukiewicz, prezes KS Orzeł. — Być może dzięki takim zawodom uda nam się wyłuskać młodych adeptów, którzy zechcą rozpocząć treningi w naszym klubie. Organizowane cyklicznie zawody mają na celu rozpowszechnienie łyżwiarstwa szybkiego i zainteresowanie tą dyscypliną sportu najmłodszych elblążan.

Trzecie zawody z cyklu „Szukamy Mistrzów” rozegrane zostaną w sobotę (9 stycznia) o godz. 10:00 na torze łyżwiarskim „Kalbar” przy ul. Agrykola. Zgłoszenia przyjmowane będą od godziny 9:00 w biurze zawodów mieszczącym się na torze łyżwiarskim. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest dostarczenie do organizatorów podpisanego przez rodziców lub prawnych opiekunów oświadczenia dotyczącego zgody na udział w zawodach oraz warunkach zdrowotnych dziecka.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (obfitych opadów deszczu w dniu zawodów) i z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, zawody mogą zostać odwołane. Jednocześnie informujemy, że w związku z rozgrywanymi zawodami, ślizgawki dla mieszkańców Elbląga, będą odbywały się dopiero od godziny 15:00.

Organizatorami zawodów łyżwiarskich „Szukamy Mistrzów” są: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy Orzeł. Więcej informacji o zawodach oraz regulamin dostępny jest na stronie KS Orzeł.
MOSiR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB