Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Drugie podejście do budowy strażnicy

2019-02-08 13:18:44 (ost. akt: 2019-02-08 13:20:26)
wizualizacja KM PSP Elbląg

wizualizacja KM PSP Elbląg

Elbląscy strażacy szukają firmy, która zbuduje dla nich strażnicę. To już drugie podejście do planowanej budowy. Nowa siedziba rycerza świętego Floriana powstanie na ul. Łęczyckiej.

Pierwszy przetarg na budowę nowej strażnicy został unieważniony ze względu na zbyt dużą różnicę pomiędzy kwotą przeznaczoną na budowę nowej strażnicy, a oczekiwaniami finansowymi potencjalnych wykonawców. W przedmiotowym postępowaniu zostało złożonych sześć ofert. Najtańsza opiewała wtedy na kwotę 14,7 mln zł, tymczasem na budowę swojej nowej siedziby Komenda Miejska PSP w Elblągu jest w stanie przeznaczyć 10,5 mln zł.

Po okrojeniu zakresu robót drugi przetarg został ogłoszony 6 lutego. W pierwszym etapie zwycięska firma wykona prace w zakresie przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych silnoprądowych, wykopy dla kabli, rury osłonowe, wykona przepusty dla instalacji elektrycznej teletechnicznej oraz sygnalizacji świetlnej, wybuduje budynek główny, stanowiący siedzibę KM PSP w Elblągu i przyległej JRG nr 1 na ul. Łęczyckiej w stanie szczelnym, zamkniętym, z kompletną elewacją i dachem, kanalizacjami podposadzkowymi, przygotowaniem podłoża pod posadzki, wraz z robotami i kompletnymi instalacyjnymi oraz oraz wykona palowanie i roboty ziemne pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.

Otwarcie ofert nastąpi 21 lutego. Prace mają zostać wykonane do końca października 2019 roku.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czylelnik #2678249 | 178.235.*.* 8 lut 2019 21:26

    Strażnica może i będzie fajna, ale czy ktoś pomyślał o tym jak Ci strażacy mają się z tego miejsca dostać do miasta przez wiecznie zakorkowaną ul. Łęczycką i Bema. No chyba, że będą obsługiwać tylko południowo-wschodnią część miasta i DK7 (S7).

    ! - + odpowiedz na ten komentarz