Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dzisiaj wystartowała podatkowa rewolucja! Złóż zeznanie przez "Twój e-PIT"

2019-02-15 12:09:52 (ost. akt: 2019-02-15 14:05:14)
Aneta Dziemidowicz kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Elblągu prezentuje, jak działa usługa "Twój - e PIT"

Aneta Dziemidowicz kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Elblągu prezentuje, jak działa usługa "Twój - e PIT"

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W piątek (15.02) ruszyła platforma "Twój e-PIT", na której zeznanie złożą za pracowników urzędnicy. W następnym roku do programu wciągnięci mają być też przedsiębiorcy.

Koniec z drukami i wypełnianiem zeznania podatkowego. Od połowy lutego 2019 roku za osoby rozliczające się na formularzach PIT-37 i PIT-38 zeznanie złożą urzędnicy skarbowi.

Jako pierwsi z rozwiązań projektu "Twój-e-PIT" skorzystają pracownicy, od 2020 roku włączeni zostaną również przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy co roku składają PIT-36 i PIT-36L.

Jak działa "Twój e-PIT"? Wystarczy zalogować się na indywidualne konto, gdzie można przejrzeć swoje zeznanie podatkowe. Jeśli nie zechcemy nic zmieniać, to nie musimy z nim niczego robić. Po upływie terminu urząd skarbowy po prostu uzna, że zeznanie zostało zaakceptowane i złożone. Dostęp do zeznania jest możliwy na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Finansów logowanie do serwisu powinno być możliwe za pomocą następujących danych: identyfikator podatkowy NIP i data urodzenia lub numer PESEL, a także kwota przychodu z zeznania za rok 2017 oraz jedna z kwot przychodu z informacji otrzymanej od pracodawcy za 2018 rok. Jeżeli nie posiadamy tych danych, będzie możemy się również uwierzytelnić przy pomocy profilu zaufanego.

— Praktycznie dzięki dwóm kliknięciom: poprzez uwierzytelnienie i naciśnięcie przycisku wyślij mamy złożone rozliczenie. W zakładce: złożone dokumenty otrzymamy informację o tym, że PIT został wysłany do urzędu, oczywiście również możemy pobrać urzędowe poświadczenie złożenia rozliczenia. Możemy też złożyć korektę zeznania — mówi Aneta Dziemidowicz, kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Elblągu i jednocześnie koordynator projektu "Twój-e-PIT".

— Start usługi "Twój e PIT" to dla nas bardzo ważna data. Pierwsze PIT-y już wpłynęły. Ja również dzisiaj rano wysłałem swój. W urzędzie czekają trzy stanowiska, gdzie pracownicy US pomogą wysłać rozliczenie osobom, które mają jakiekolwiek wątpliwości — mówi Maciej Maciejewski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu.

Więcej informacji o "Twój - e PIT' na stronie: www.warminsko-mazurskie.kas.gov.p.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB