Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Słodka rywalizacja. Wystartuj w mistrzostwach jedzenia pączków na czas

2019-02-25 14:41:00 (ost. akt: 2019-02-26 12:01:18)
Mistrzostwa w jedzeniu pączków

Mistrzostwa w jedzeniu pączków

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Po raz dziewiąty razem z Piekarnią Raszczyk organizujemy mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas. Zawody odbędą się oczywiście w tłusty czwartek, który w tym roku przypada 28 lutego. Szukamy chętnych.

Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym roku przypada na 28 lutego. Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Wspólne świętowanie tłustego czwartku i delektowanie się jest więc wyjątkowo smaczną tradycją, a tradycję należy pielęgnować.

Nasza redakcja wspólnie z Piekarnią Raszczyk organizuje, tak jak w latach poprzednich, mistrzostwa Elbląga w jedzeniu pączków na czas. Te najsłodsze zawody w kalendarzu imprez sportowych w Elblągu odbędą się oczywiście w tłusty czwartek. Szukamy osób, które są gotowe podjąć się tego słodkiego wyzwania. Zadanie jest proste: w ciągu pięciu minut trzeba będzie zjeść jak największą liczbę pączków.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nasze zawody wygrał Mateusz Bąkowski, który w ciągu pięciu minut zjadł... 11 pączków, ustanawiając tym samym nowy rekord naszych mistrzostw.
— Specjalnie czekałem do konkursu i w ogóle nie objadałem się dzisiaj pączkami, by mieć dużo miejsca na te konkursowe — mówił nam po ubiegłorocznym zwycięstwie. — I postawiłem na odgryzanie większych kęsów. No i rekord został pobity. Ale już przez najbliższy miesiąc nie spojrzę na pączki. Nasyciłem się tymi słodkimi ulepkami na długi czas.

W tym roku będzie podobnie wesoło i równie pysznie. O to zadba partner naszych zawodów - Piekarnia Raszczyk, a słodki konkurs odbędzie się w Cukierni Piekarni Raszczyk w Centrum Handlowym Ogrody przy ul. Płk. Dąbka 152 w Elblągu. Zgłoszenia do zabawy (tylko osoby pełnoletnie) prosimy kierować na adres: gazeta@dziennikelblaski.pl, lub telefonicznie pod numer 55 611-46-00. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu do konkursu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zawody rozegramy o godz. 11.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB