Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Miał przy sobie dopalacze – odpowie jak za posiadanie narkotyków

2019-02-20 12:58:18 (ost. akt: 2019-02-20 12:59:22)

Autor zdjęcia: nadesłane

Wczoraj policjanci z Elbląga zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który miał przy sobie dopalacze. W świetle prawa każdy dopalacz jest traktowany jak narkotyk. Za jego posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dokładne testy laboratoryjne wykażą, jakiego rodzaju trujące środki chemiczne wchodziły w skład białego proszku, który został znaleziony przy zatrzymanym 20-latku.

Policjanci legitymowali go wczoraj (19 lutego) na ulicy Traugutta w Elblągu. W kieszeni spodni miał plastikowe pudełko, a w nim biały proszek. Okazało się, że to dopalacze, do których posiadania od razu się przyznał. Mężczyzna odpowie za ich posiadanie. W świetle przepisów te związki są traktowane jak narkotyk. Za ich posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega!

Dopalacze to substancje uzależniające i już jednorazowe ich zażycie może być początkiem nałogu. Powinni to sobie uświadomić przede wszystkim młodzi ludzie. Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może się wiązać z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem.
Jakub Sawicki, zespól prasowy KMP Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB