Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Taniec na mistrzowskim poziomie

2019-02-21 10:56:09 (ost. akt: 2019-02-21 10:58:04)
Joanna i Dariusz Popławscy podczas treningu

Joanna i Dariusz Popławscy podczas treningu

Autor zdjęcia: Jakub Sagan

W najbliższy weekend na parkiecie w Elblągu tancerze walczyć będą o medale i miejsca na podium, a także o tytuły mistrza i wicemistrza Polski FTS w stylu standardowym na rok 2019.

W sobotę i niedzielę (23 i 24 lutego) w hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych. W ramach tego wydarzenia odbędzie się też Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar” , a w niedzielę Mistrzostwa Polski FTS par zawodowych.

Organizatorami weekendowych zawodów są Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”. W programie sobotniej gali znalazł się także pokaz specjalny w wykonaniu Joanny i Dariusza Popławskich.

— Zaprosiliśmy z pokazem niezwykłą parę tancerzy – zapowiada Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. — Oboje są osobami niepełnosprawnym - Pani Joanna jest osobą słabowidzącą, Pan Dariusz całkowicie niewidomą. Taniec towarzyski tańczą od kilkunastu lat. Zaczynali od turniejów tylko dla osób niewidomych, a od jakiegoś czasu starają się pokazywać swój taniec także na imprezach dla osób pełnosprawnych, również poza granicami kraju.

Para ma na swoim koncie kilkanaście tytułów Mistrzów i Wicemistrzów Polski w Tańcu Niewidomych - zarówno w kategorii senior, czyli tej, w której starszy z partnerów ma powyżej 35 lat i oboje tancerze mają grupę inwalidzką oraz w kategorii open, czyli bez podziału na wiek, w której jeden z partnerów musi mieć grupę inwalidzką. W 2016 roku zostali Mistrzami Europy zarówno w standardzie, jak i łacinie.

— Przy każdej możliwej okazji chcemy pokazać, że taniec nie zna granic i pokonuje wszystkie bariery – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid” w Elblągu. – Zapraszamy w ostatni weekend lutego, zarejestrowanych mamy blisko 200 startów. Kolejną okazją do zobaczenia najlepszych tancerzy będzie jubileuszowy 20. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”, który odbędzie się w dniach 11-13 października.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Bilety na Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych można kupować w kasie CSE „Światowid” oraz on-line. Rezerwacja telefoniczna i zakup biletów pod numerem telefonu: 55 611 20 76 (kasa czynna w godz. 14.30 - 20.00) oraz w dniu Mistrzostw w kasie biletowej hali sportowej. Bilet jest ważny cały dzień, a bilety na trybuny dostępne są na trybunę górną lub dolną. Na każdej z trybun miejsca są nienumerowane.
CSE Światowid

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB