Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Co wiedzą o obronie cywilnej?

2019-02-22 19:00:10 (ost. akt: 2019-02-22 15:15:43)

Autor zdjęcia: Um Elbląg

W Urzędzie Miejskim w Elblągu odbył się międzyszkolny etap XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły reprezentujące 11 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Elbląga.

Etap międzyszkolny składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej zespoły miały do rozwiązania test z zakresu tematyki związanej z obroną cywilną, szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Cześć praktyczna obejmowała udzielanie pierwszej pomocy, praktyczne wykorzystanie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność postępowania w sytuacji zagrożeń.

Ostateczna klasyfikacja na podium Olimpiady:
I miejsce - Zespół Szkół Technicznych
II miejsce - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
III miejsce - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych

Zwycięscy będą reprezentować Elbląg w finale XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej, który odbędzie się 1 marca 2019 roku w Olsztynie.

Uczestnicy Olimpiady zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Elblągu. Uczniowie trzech zwycięskich zespołów otrzymali także bony do wykorzystania w jednym ze sklepów z elektroniką.

Gratulacje oraz nagrody zwycięzcom ufundowane przez Urząd Miejski wręczył Edward Pietrulewicz wiceprezydent Elbląga.

— Gratuluję wszystkim, bo wszystkie drużyny wykonały dużo pracy. To trudna Olimpiada, łącząca wiedzę o zasadach udzielania pierwszej pomocy, czy o ruchu drogowym, czyli to, co w zasadzie każdy człowiek wiedzieć powinien. Przed Zespołem Szkół Technicznych teraz duże wyzwanie reprezentowanie Elbląga na szczeblu wojewódzkim. Liczymy na Was — powiedział Edward Pietrulewicz.

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorami międzyszkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej był Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
informacja prasowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB