Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

W maju do szkoły na rowerze, hulajnodze i rolkach

2019-02-25 14:37:07 (ost. akt: 2019-02-26 08:19:15)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

Dwanaście elbląskich szkół weźmie udział w akcji Rowerowy Maj. To największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia wśród dzieci i uczniów.

Zasady kampanii Rowerowy Maj są bardzo proste. Każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki, które będzie przyklejał do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

— W tym roku 6. edycja akcji rusza 6 maja i potrwa do końca miesiąca. Ogromnie się cieszę, bo w tej edycji weźmie udział aż 12 elbląskich szkół, to trzy razy więcej niż w ubiegłym roku. Dostaliśmy 30 tys. złotych wsparcia z Urzędu Miasta w Elblągu, które zostaną przeznaczone na zakup naklejek, plakatów i książeczek rowerowych oraz nagród. Rowerowy Maj to nie tylko zabawa, ale także edukacja. W ramach trwania kampanii w szkołach uczestniczących w akcji będą się odbywały spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są nagrody indywidualne i klasowe — mówi radny Robert Turlej, który zainicjował kampanię Rowerowy Maj w Elblągu.

Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj ma zmieniać okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. W ubiegłym roku w elbląskiej edycji wzięło udział ponad 600 uczniów.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB