W okolicach dworca PKP powstanie węzeł przesiadkowy

2019-03-04 09:35:39(ost. akt: 2019-03-04 09:57:16)
W ubiegłym roku w okolicach dworca PKP przebudowano skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza

W ubiegłym roku w okolicach dworca PKP przebudowano skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W ramach inwestycji związanej z modernizacją zajezdni tramwajowej i remontu torowiska na ul. Browarnej powstanie także węzeł przesiadkowy w okolicach dworca PKP. Miasto już szuka firmy, która wykona to zadanie.
Już raz urzędnicy elbląskiego ratusza szukali firmy która miała wybudować węzeł przesiadkowy w okolicach Placu Dworcowego. Jednak ta część przetargu została unieważniona ze względu na rozbieżności finansowe. Po analizie dokumentacji konkurs rozpisano ponownie.

Teraz, na zakres robót, będących przedmiotem zamówienia, składa się przebudowa peronów przystanków tramwajowych na wysokości Dworca PKP przy Al. Grunwaldzkiej w Elblągu wraz z budową odcinka chodnika oraz wykonaniem elementów małej architektury na wyżej wspomnianych peronach i na Placu Dworcowym wraz z uzbrojeniem, obejmującym między innymi zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wiat pasażerskich, koszy na śmieci, wyposażenie istniejących wiat na pętli autobusowej w oświetlenie i wymiana źródeł światła na pętli autobusowej na LED-y.

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 22 marca. Po podpisaniu umowy, teren budowy zostanie przekazany wykonawcy do 30 czerwca 2019 roku. Ten będzie miał 9 miesięcy na wykonanie prac.

Na nowe "tramwajowe" inwestycje miasto pozyskało unijne dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł. Umowę na budowę torowiska i remont zajezdni tramwajowej podpisano jeszcze w styczniu br. Przypomnijmy, że w ramach tego zadania stara, stalowa hala tramwajowa zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie nowa, przestronna hala dwunawowa. W jednej znajdą się pomieszczenia konserwacyjno-naprawcze, a w drugiej myjnia do mycia wagonów. Nowa hala będzie miała około. 800 metrów kwadratowych.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aleja, plac, ulica #2691814 | 37.30.*.* 4 mar 2019 10:07

    "Czy w adresie skrót placu powinno się pisać z dużej (Pl. ...), czy z małej (pl. ...) litery ? Zarówno całe słowo plac poprzedzające nazwę, jak i jego skrót powinny się zaczynać małą literą, np. plac Defilad, plac Solny, pl. Trzech Krzyży, pl. Na Rozdrożu. Więcej o placach i innych obiektach miejskich - zob. Słownik wyrazów kłopotliwych PWN w haśle ulica, plac, rynek, aleja. Mirosław Bańko" " Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko" AUTORZE ARTYKUŁU, DO SZKOŁY BIEGUSIEM MARSZ !!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz