Czwartek, 19 września 2019. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Nowelizacja ustawy o odpadach

2019-03-14 11:38:59 (ost. akt: 2019-03-14 11:41:22)

Autor zdjęcia: pixabay

5 września 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2018r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1592).

Posiadacz odpadów, który przed dniem wejścia w życie ustawy uzyskał zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów, pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów, pozwolenie zintegrowane uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów,

Jest zobowiązany, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ww. ustawy, tj. do dnia 4 września 2019 r. posiadać nową decyzję uwzględniającą wprowadzone zmiany.

Wniosek o zmianę musi zawierać informacje oraz załączniki wymagane ustawą nowelizującą. Jeżeli posiadacz odpadów nie złoży wniosku spełniającego wymagania w wyznaczonym terminie, wymienione powyżej decyzje wygasną z mocy prawa.

Informujemy również, że zgodnie z art. 12 ustawy nowelizującej, posiadacze odpadów prowadzący ich magazynowanie są obowiązani spełnić wymagania w zakresie kontroli wizyjnej w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie tej ustawy, tj. do dnia 05 marca 2019 r.

Wnioski do pobrania, uwzględniające nowelizację ustawy znajdują się w kartach usług Organów wydających tj.
• na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu, w zakładce Departament Ochrony Środowiska
• stronie Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
informacja nadesłana

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB