Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Zapraszają na Spartakiadę Sportową

2019-03-14 12:50:56 (ost. akt: 2019-03-14 12:53:22)

Autor zdjęcia: nadesłane

Prezydent Witold Wróblewski w ramach programu Bezpieczny Elbląg już po raz trzeci organizuje Spartakiadę Sportową dla dzieci z elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Spartakiada odbędzie się ona w piątek (15.03), na hali sportowo – widowiskowej MOSIR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Rozpoczęcie Spartakiady o godz. 10.00.

Celem organizowanej zabawy jest kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych dzieci, promowanie zdrowego żywienia oraz sportu i aktywnego wypoczynku, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci.

W spotkaniu weźmie udział ok. 1000 przedszkolaków. W czasie trwania imprezy opiekę nad dziećmi będą sprawowali nauczyciele edukacji przedszkolnej. Wspomagać ich młodzież z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowo, w celu zapewnienia bezpieczeństwa bawiącym się dzieciom zostanie zorganizowany punkt ratownictwa medycznego, a w obrębie obiektu zostaną zwiększone patrole straży miejskiej.

Spartakiada pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo” wpisuje się w cykl czterech stałych przedsięwzięć kierowanych w ciągu całego roku przez elbląski samorząd
do przedszkolaków. Poza nią są jeszcze trzy wydarzenia: Dzień Dziecka, Mikołajki oraz projekt pn. Bezpieczny El-przedszkolak.
informacja nadesłana

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB