Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Niezwykły koncert w szkole muzycznej

2019-03-15 12:29:44 (ost. akt: 2019-03-15 12:31:33)

Autor zdjęcia: nadesłane

Dyrektor ZPSM w Elblągu zaprasza na uroczysty koncert na 200 – lecie urodzin Stanisława Moniuszki, który odbędzie się w sobotę (23.03), o godz. 17.00 w Sali Koncertowej szkoły przy ul. Traugutta.

Szkolnej orkiestrze, pod dyrekcją Michała Krężlewskiego, towarzyszyć będzie niezwykła para solistów: tenor Bogusław Morka – solista Teatru Wielkiego -Opery Narodowej oraz sopranistka Emilia Zielińska – solistka Opery Warszawskiej i Łódzkiej.

W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze arie S. Moniuszki m. in. Aria z Kurantem z Opery Straszny Dwór oraz Aria Jontka "Szumią jodły" z Opery Halka. Publiczność będzie miała również okazję wysłuchać najpiękniejszych szlagierów operetkowych takich kompozytorów jak F. Lehar czy E. Kalman.

Nie zabraknie także światowych przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej oraz fragmentów musicali.

Patronem Koncertu jest LIONS CLUB ELBLĄG, który wspiera Stowarzyszenie „Przyjaciół Muzyki” działające na rzecz rozwoju artystycznego uczniów ZPSM w Elblągu.

Wstęp na koncert po okazaniu cegiełki (kwota dowolna na działalność statutową Stowarzyszenia), którą można nabyć w siedzibie szkoły w pokoju nr 13 (tel. 55 611 40 40) lub bezpośrednio przed koncertem.
informacja nadesłana

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB