Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Elblążanin Marcin Liszcz ze srebrnym medalem na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

2019-03-17 12:52:07 (ost. akt: 2019-03-17 13:00:39)

Autor zdjęcia: Fanpejdż Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK

Wspaniałe wieści płyną do Elbląga z Abu Dhabi, gdzie trwają 15. Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Elblążanin Marcin Liszcz wywalczył srebrny medal w judo!

Marcin Liszcz na te igrzyska czekał 15 lat. By dotrzeć do finału stoczył dwie walki ze sportowcami z Monako i z Izraela. Obie wygrał w ekspresowym tempie. W finale uległ zawodnikowi z Portugalii, ale sukces jest ogromny bo srebro Marcina to pierwszy medal biało-czerwonych w judo na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych!

Marcin na co dzień trenuje w Klubie Olimpiad Specjalnych „Oni w ATAK-u” Oddział Regionalny Warmińsko-Mazurskie. Srebro w Abu Dhabi to wielki sukces elblążanina, na który złożyła się wieloletnia i ciężka praca zarówno zawodnika, jak jego trenerów. W ostatnim okresie Marcin trenował pod okiem Pauliny Dąbrowskiej i Michała Dąbrowskiego.

Przypomnijmy, że do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na 15. Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pojechało aż troje elblążan. Teraz trzymamy kciuki za występy Katarzyny Janickiej (badminton) i Mateusza Zdaniukiewicza (tenis stołowy).
as

http://m.wm.pl/2019/03/orig/liszcz2-536493.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB