Nawet tysiąc ptaków mogło zostać zastrzelonych przez „turystów” z zagranicy, którzy postanowili urządzić sobie polowanie w okolicy miejscowości Klejnówko (gm. Braniewo). Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła śledztwo w tej sprawie.
Masowe polowanie na ptaki miało się odbyć pod koniec października ubiegłego roku. Łowcami mieli być Włosi, którym łowiska udostępnili miejscowi myśliwi. Wedle szacunków ornitologów mogło dojść do odstrzału około tysiąca dzikich gęsi i kaczek.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!