Poniedziałek, 24 czerwca 2019. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

„Zaszaleć czy oszaleć”. Wystawa prac Marty Tyszkowskiej

2019-03-19 18:08:36 (ost. akt: 2019-03-19 14:10:52)

Autor zdjęcia: nadesłane

Galeria Filar Sztuki działająca przy Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zaprasza na wystawę prac autorstwa Marty Tyszkowskiej zatytułowanej „Zaszaleć czy oszaleć”.

Marta Tyszkowska jest absolwentką Wydziału Grafiki, Pracownia Projektowania Plakatu, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na wystawie "Zaszaleć czy oszaleć" autorka prezentuje pracę dyplomową, którą obroniła w 2018 r

Składa się ona z cyklu plakatów opartych na literaturze nawiązującej do tematyki szaleństwa. Plakaty wykonane są w technice grafiki komputerowej, druk cyfrowy. We wstępie do pracy magisterskiej Marta Tyszkowska napisała: "Wyobraziłam sobie, że Teatr Stary w Krakowie przygotowuje cykl sztuk teatralnych oscylujących wokół interesującego mnie tematu i postanowiłam przygotować plakaty dla tej sceny [...] Słowo zaszaleć zainspirowało mnie do doświadczeń. Podjęłam próbę stworzenia czegoś innego, przełamania się, rozbudowania nowych środków wyrazu. Udało mi się połączyć ekspresję malarską (to druga moja pasja) z fotografią i zaadaptować je do wymogów specyficznego języka plakatu opartego na skrócie myślowym i metaforze. Praca oprócz przyniesionej satysfakcji przeniosła mnie w ekscytujący świat nieznanych dotąd obszarów sztuki."
 
Powstały plakaty do dramatów "Wariat i zakonnica" oraz "Sonata Belzebuba" Stanisława Ignacego Witkiewicza, "Łysa śpiewaczka" Eugene Ionesco, "Pachnidło" Patrick'a Süskind, "Piana dni" Borisa Vian, "Oczyszczeni" Sary Kane, "Pianistki" Elfriede Jelinek, "Ptasiek" Williama Whartona.

Marta Tyszkowska jest elblążanką i ma nadzieję pogodzić swoje zawodowe pasje - plakat, grafikę projektową i malarstwo z zamieszkaniem w rodzinnym mieście.
 
Wystawa w Galerii Filar Sztuki będzie czynna do 20 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki PWSZ w Elblągu, aleja Grunwaldzka 137.
informacja nadesłana

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Annie #2751410 | 185.246.*.* wczoraj, 14:12

    Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na ( +234 810 410 2662 ), w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dercy #2700320 | 74.82.*.* 19 mar 2019 18:16

    Nazywam się Darci Lyne. To bardzo szczęśliwy dzień w moim życiu dzięki pomocy, jaką dał mi dr .nosakhare, aby pomóc mi odzyskać mojego byłego męża dzięki czarowi miłości i magii. Byłem żonaty przez 6 lat i to było tak straszne, ponieważ mój mąż naprawdę oszukuje i szukał rozwodu, ale kiedy natknąłem się na e-mail Dr..nosakhare w internecie o tym, jak pomógł tak wielu ludziom odzyskać ex i pomóc napraw relacje i spraw, by ludzie byli szczęśliwi w ich związku. Wyjaśniłem swoją sytuację, a potem zwróciłem się o pomoc, ale ku mojemu największemu zaskoczeniu powiedział mi, że pomoże mi w mojej sprawie i że teraz świętuję, ponieważ mój mąż całkowicie się zmienił. Zawsze chce być u mojego boku i nie może nic zrobić bez mojego prezentu. Naprawdę cieszę się z mojego małżeństwa, co za wspaniałe święto. Będę nadal zeznawać w Internecie, ponieważ Dr..nosakhare jest prawdziwym rzucającym zaklęcia. POTRZEBUJĘ POMOCY? KONTAKT   -Email-blackmagicsolutions9 5@gmail.com możesz także dodać go na Whats-app: 2349083639501 Jest jedyną odpowiedzią na twój problem i sprawia, że ​​czujesz się szczęśliwy w związku. Jest to również idealne rozwiązanie w twoim związku. chcesz swojego eks? chcesz zaklęcia miłosnego dla nowego kochanka? Bezproblemowe rozwiązanie problemu? Rozwiązanie problemu finansowego? Słaba erekcja i szybki wytrysk? rozwiązanie choroby i chorób ciała Wszystkie rodzaje rozwiązań problemów przez astrologię? Rozwiązanie problemu rozwodu?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz