Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Elblążanie zostali zakładnikami szaleńca!

2019-03-23 08:42:30 (ost. akt: 2019-03-23 08:48:15)
Agnieszka Pietrzyk (z lewej) to autorka kryminałów, których akcja dzieje się w Elblągu i jego okolicach

Agnieszka Pietrzyk (z lewej) to autorka kryminałów, których akcja dzieje się w Elblągu i jego okolicach

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Jedenastopiętrowy blok w centrum Elbląga. Na zewnątrz mróz i śnieg, ale tym nikt nie zaprząta sobie głowy, bo prawie 200 lokatorów wieżowca przygotowuje się do wieczoru wigilijnego. Uroczystej kolacji jednak nie będzie, bo wszyscy zaraz zostaną uwięzieni w swoich mieszkaniach. A ich życie będzie odtąd zależało od dwóch osób. Tak zaczyna się nowy thriller elblążanki Agnieszki Pietrzyk.

"Zostań w domu" to tytuł najnowszej książki elblążanki Agnieszki Pietrzyk. Autorka tym razem stawia czytelnikowi pytanie: na ile bezpiecznie czujesz się we własnym mieszkaniu? Akcja powieści jak zwykle dzieje się w Elblągu. Trwa mroźna i śnieżna zima. Oto blok z wielkiej płyty, jedenaście kondygnacji, sześćdziesiąt cztery mieszkania i prawie dwustu lokatorów. W wigilijny wieczór wszyscy oni dowiadują się, że są zakładnikami, a próba wyjścia z wieżowca oznaczać będzie śmierć.

Zwyczajni ludzie stają w obliczu niewyobrażalnego zagrożenia, wielopokoleniowe rodziny zostają uwięzione w czterech ścianach. Jakie tajemnice rodzinne wyjdą na jaw pod presją strachu i terroru?

Fani Agnieszki Pietrzyk będą mieli powody do zadowolenia, bo oprócz akcji gęstej jak mrok, z czytelnikami po raz kolejny przywita się komisarz Kamil Soroka, którego poznali w powieści "Śmierć kolekcjonera". Funkcjonariusz za każdym razem mierzy się z innym rodzajem zagadki kryminalnej. Tym razem czeka go wyjątkowo trudne zadanie, bowiem będzie musiał ustalić, kim są bezwzględni sprawcy, oraz uwolnić zakładników. Czeka go przy tym rywalizacja z inspektorem Semeniukiem przysłanym z Wrocławia wraz z oddziałem antyterrorystycznym. Obaj spróbują poradzić sobie z zamachem, jakiego jeszcze nie było. Oni oraz mieszkańcy elbląskiego wieżowca, których życie nigdy już nie będzie takie samo.

Premiera "Zostań w domu" będzie miała miejsce 3 kwietnia. Agnieszka Pietrzyk z wykształcenia jest historykiem literatury. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2008 r. powieścią „Obejrzyj się, królu”. Jej druga książka „Pałac tajemnic” ukazała się w 2011 r. Jest również autorką „Urlopu na morzem”, „Śmierci kolekcjonera” oraz „Czas na miłość, czas na śmierć”. W kwietniu 2018 roku ukazała się jej kolejna powieść "Porwanie".
as


	http://m.wm.pl/2019/03/orig/zostan-w-domu-300dpi-337x535-537970.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB