środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Trzeci dzień strajku nauczycieli. W Elblągu egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się bez przeszkód

2019-04-10 09:08:30 (ost. akt: 2019-04-11 10:09:00)
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu (egzamin gimnazjalny w Gimnazjum nr 8 w Elblągu, 2014 rok)

Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu (egzamin gimnazjalny w Gimnazjum nr 8 w Elblągu, 2014 rok)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Od trzech dni w całej Polsce strajkują nauczyciele. W Elblągu protestuje ponad 2 tysiące pedagogów, jednak zaplanowany na dziś (10.04) egzamin gimnazjalny z części humanistycznej wystartował bez przeszkód. Do testów przystąpiło w naszym mieście 889 uczniów.

W Elblągu jest 10 szkół z 35 oddziałami gimnazjalnymi, w których uczy się 889 uczniów. Jeszcze we wtorek sytuacja była dość nerwowa, bo nie było (i nadal nie ma) konsensusu w sprawie rozmów między rządem a strajkującymi nauczycielami, a już w środę (10.04) powinny zacząć się egzaminy gimnazjalne w części humanistycznej.

Elbląski ratusz zapewniał jednak, że robi wszystko, by egzamin odbył się w terminie. Przez cały wtorek trwały prace, przy zabezpieczeniu pedagogów, którzy nie przyłączyli się do strajku i mogliby przeprowadzić egzamin. Urzędnicy kompletowali składy w ramach wymiany kadry. Postanowiono, że do szkół zostaną również oddelegowani m.in. pracownicy OHP i Departamentu Edukacji, posiadający kwalifikacje do przeprowadzenia egzaminu, w tym wiceprezydent miasta Edward Pietrulewicz i dyrektor Departamentu, Małgorzata Sowicka.

Losy egzaminów gimnazjalnych były zagrożone w dwóch elbląskich szkołach: SP 11 i SP 25. Jednak i tam ostatecznie udało się skompletować skład komisji.

Dziś o godzinie 9 rano, prawie 900 uczniów gimnazjów usiadło w Elblągu do napisania egzaminów z części humanistycznej.

— Egzamin gimnazjalny rozpoczął się bez przeszkód we wszystkich szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Składy komisji zostały skompletowane, wszyscy stawili się dziś na test — mówi Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.

W czwartek (11.04) uczniowie przystąpią do rozwiązywania zadań z części matematyczno - przyrodniczej. W piątek (12.04) zmierzą się z językiem obcym nowożytnym.

Egzamin gimnazjalny 2019 odbędzie się po raz ostatni. W związku z reformą edukacji, gimnazja są likwidowane. W tym roku do szkół średnich zdawać będą absolwenci ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ala #2713831 | 188.47.*.* 10 kwi 2019 10:17

    Powodzenia!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz