środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Pijany kierował volkswagenem – zatrzymali go policjanci

2019-04-10 15:30:05 (ost. akt: 2019-04-10 15:30:47)

46-letni mężczyzna kierujący vw sharanem nie dowierzał policjantom badającym go alkotestem. „To niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał”- mówił, gdy zobaczył wynik ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce dziś około godziny 8.00 rano. Patrol ruchu drogowego zdecydował się skontrolować jadącego ulicą Radomską vw sharana. 46-letni mężczyzna siedzący za kierownicą auta „wydmuchał” wynik 1,16 promila alkoholu.

„To niemożliwe żebym od wczoraj nie wytrzeźwiał” – tłumaczył. Był przekonany, że jest trzeźwy. Policjanci zbadali go drugim urządzeniem, które również potwierdziło zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie dawał za wygraną i twierdził, że powinien być trzeźwy.

Zapytany o prawo jazdy wytłumaczył policjantom, że nie ma tego dokumentu, ponieważ zostało ono mu zatrzymane kilka lat temu za… jazdę po alkoholu. 46-latek dalej już nie pojechał. Teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB